Wąskotorówka powraca na tory. Kiedy odbędzie się pierwszy przejazd w tym sezonie?

Za tymi pociągami stęsknił się już niejeden miłośnik. Dobra wiadomość jest taka, że już za tydzień wyruszą one w pierwsze w tym roku kursy. Sprawdźcie rozkład jazdy i rezerwujcie bilety!

Mariusz Senderowski/Stowarzyszenie Górnośląskich Kolei Wąskotorowych - SGKW Bytom
Tarnowskie Góry wąskotorówka 3

Wąskotorówka na 2023 rok

Stowarzyszenie Górnośląskich Kolei Wąskotorowych ogłosiło już sezon letni. Niebawem odbędą się pierwsze przejażdżki popularnymi pociągami. Na torach zobaczymy także chlubę SGKW - parowóz Ryszard.

- Majówka z koleją wąskotorową? Czemu nie! To znakomita okazja na spotkanie oko w oko z parowozem (pociąg poprowadzi szacowny Ryszard!) i wycieczkę do Tarnowskich Gór z najstarszą nieprzerwanie czynną koleją wąskotorową na świecie, jeździmy od 1853 roku, w tym roku obchodzimy więc 170-lecie - cieszą się członkowie SGKW.

- Zapraszamy też na spacer po naszej stacji Bytom Karb Wąskotorowy, drobne zakupy w sklepie z pamiątkami oraz opowieść naszego przewodnika. Chcielibyśmy się pochwalić, że nasza kolekcja taboru jest jedną z najbogatszych w Polsce - dodają.

W trasę możemy wybrać się już za tydzień. W najbliższym czasie pociągi będą kursować w dniach: 1, 3, 7, 14, 21 i 28 maja. Zainteresowani zwiedzą także z przewodnikiem stację Bytom Karb Wąskotorowy. Oprowadzanie rozpoczyna się o godzinie 11:30 i 14:30. Bilety na podróż wąskotorówką kupimy poprzez stronę internetową SGKW lub bezpośrednio u konduktora. Liczba miejsc w pociągu jest ograniczona. Dostępne są bilety jednostronne w cenie 20 zł (normalne) lub 15 zł (ulgowe). Dzieci do lat 4 podróżują bezpłatnie.

Rozkład jazdy wąskotorówki

W maju 2023 roku pociągi kursować będą według poniższego harmonogramu.

SGKW Bytom

Wycieczka wąskotorówką to ciekawe doświadczenie, które zadowoli nie tylko dorosłego podróżującego. Maluchom z pewnością spodoba się przejażdżka w drewnianym wagoniku z otwartymi oknami. Podczas wycieczki zobaczymy centrum Bytomia oraz Tarnowskich Gór. Co więcej, miniemy tak charakterystyczne miejsca jak Kanion Tarnogórski, Hałdę Popłuczkową czy Park Piny.

Zabiło serce Szybu Krystyna

Może Cię zainteresować:

Znów zabiło serce Szybu Krystyna w Bytomiu

Autor: Maciej Poloczek

20/11/2022

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Ferie Last Minute zdjęcie główne do artykułu

Ferie zimowe 2023 last minute. Fajne oferty

Muzeum górnośląskie w bytomiu

Dni Dziedzictwa w Bytomiu 2022. Temat: Ślązaczki a moda

Tramwaj i choinka

Z Bytomia na Sylwester z Polsatem tramwajem

Granica polsko-niemiecka w Bytomiu

Państwowa granica, po której w Bytomiu nie ma już śladu

Rowerzyści Rynek Bytom 35

Rowerzyści najechali Rynek. Śląskie Święto Rowerzysty

Foto1

Sztuka w wykonaniu kolektywu artystycznego Lufcik na Korbkę

Zamek Krasiczyn

Zamek w Krasiczynie. Perła renesansu w Polsce zaprasza!