Wąskotorówka w weekendy

Znamy już rozkład jazdy wąskotorówki. Na wakacyjną przejażdżkę do Miasteczka Śląskiego możemy się wybrać w każdą sobotę, niedzielę i święta.

Bytomski2 waskotorowka2

waskotorowka2Kursująca z Bytomia do Miasteczka Śląskiego kolejka wąskotorowa to jedna z największych atrakcji na Szlaku Zabytków Techniki. Przyciąga miłośników postindustrialnych obiektów, dzieci i tych, którzy chcą odpocząć od tradycyjnych sposobów podróżowania. Do końca sierpnia możemy z niej korzystać w każdy weekend.

W tym roku trasa wąskotorówki jest dłuższa niż jeszcze w minione wakacje. Nim dotrze do Karbia, zabierze podróżnych z Dworca Głównego i stacji Szombierki Elektrownia. W każdą sobotę, niedzielę i święta kolejka wykona po dwa kursy w jedną i drugą stronę. Z Bytomia startować będzie o 9.00 i 15.00.

Bilety zakupimy u bezpośrednio u konduktora. Dorośli za przejażdżkę zapłacą 10 zł, a dzieci powyżej 4 roku życia - 6 zł. Młodsze pojadą bezpłatnie. W ofercie jest też dwuosobowy bilet rodzinny (dla rodzica z dzieckiem) w cenie 13 zł.

Cyklistów ucieszy fakt, że nie zapłacą za rower. Nie będzie też opłat od wózków i naszych czworonożnych pupili. Poniżej zamieszczamy szczegółowy rozkład jazdy.

Rozkład jazdy - KLIK

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Wąskotorówka z wagonem motorowym

Wąskotorówką nad zalew

Bytomski5 odb torow1

Odbudowali skradziony tor [ZDJĘCIA]

Bytomski2 kolej

Zatrzymany na gorącym uczynku jak kradł tory...

Wyboczony tor

Szkody górnicze usunięte. Wąskotorówka wraca na szlak

Ada asid

Techno wraca na Karb

Byt remont waskotorowki

Bytomska atrakcja turystyczna znów w remoncie