Wąskotorówkę zatrzymały szkody górnicze. Doszło do wyboczenia toru

Górnośląskie Koleje Wąskotorowe nie mają w tym sezonie szczęścia. Dwa razy trzeba było odwoływać przejazdy z powodu szkód górniczych, które doprowadziły do wyboczenia toru.

FB: SGKW
Kolej Wąskotorowa w Bytomiu

Przejazd wąskotorówką z Bytomia do Tarnowskich Gór to jedna z najciekawszych atrakcji turystycznych w całej okolicy. Samą wycieczkę koleją można sobie urozmaicić o zwiedzanie stacji Bytom Karb Wąskotorowy czy Zabytkowej Kopalni Srebra w Tarnowskich Górach, a w lato o przejazd nad Zalew Nakło-Chechło. Do tego wystarczy zabrać rower i plan na całodniowy wypad układa się sam.

Niestety Stowarzyszenie Górnośląskich Kolei Wąskotorowych nie ma w tym sezonie szczęścia, ponieważ już dwa razy musiało odwoływać przejazdy z powodu szkód górniczych, które wyboczyły tor na trasie w okolicy ul. Celnej w Bytomiu. W niedzielę, 9 maja, odwołano tylko ostatni pociąg z Bytomia do Suchej Góry, a w weekend, 14-15 maja, wszystkie zaplanowane przejazdy.

Jak się dowiedzieliśmy, w najbliższy weekend (21-22 maja) wąskotorówka ma już kursować zgodnie z rozkładem, ponieważ szkody zostały usunięte we współpracy ze spółką Węglokoks Kraj, która zarządza fedrującą w tej okolicy KWK Bobrek-Piekary. Dla członków SGKW wyboczenie toru to nic nadzwyczajnego. - Tak dzieje się od 20 lat - podkreślają. Aktualny rozkład jazdy można znaleźć TUTAJ.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Byt remont waskotorowki

Bytomska atrakcja turystyczna znów w remoncie

Wyremontowany parowów Ryś

Zbiórka przyniosła skutek! Na tory GKW wrócił parowóz

Swiatelko do nieba na placu Sobieskiego

Ile bytomianie zebrali dla WOŚP?

Koleje wąskotorowe Bytom

Parowóz Ryś wyjedzie na tory z okazji finału WOŚP

Polana w lesie

Nadleśnictwo chce mocno przerzedzić bytomski las

Tramwaj i choinka

Z Bytomia na Sylwester z Polsatem tramwajem

Alicja Omięcka

Podwyżki dla pracowników Kolei Śląskich już od 1.10.2021!