Wąskotorówkę zatrzymały szkody górnicze. Doszło do wyboczenia toru

Górnośląskie Koleje Wąskotorowe nie mają w tym sezonie szczęścia. Dwa razy trzeba było odwoływać przejazdy z powodu szkód górniczych, które doprowadziły do wyboczenia toru.

FB: SGKW
Kolej Wąskotorowa w Bytomiu

Przejazd wąskotorówką z Bytomia do Tarnowskich Gór to jedna z najciekawszych atrakcji turystycznych w całej okolicy. Samą wycieczkę koleją można sobie urozmaicić o zwiedzanie stacji Bytom Karb Wąskotorowy czy Zabytkowej Kopalni Srebra w Tarnowskich Górach, a w lato o przejazd nad Zalew Nakło-Chechło. Do tego wystarczy zabrać rower i plan na całodniowy wypad układa się sam.

Niestety Stowarzyszenie Górnośląskich Kolei Wąskotorowych nie ma w tym sezonie szczęścia, ponieważ już dwa razy musiało odwoływać przejazdy z powodu szkód górniczych, które wyboczyły tor na trasie w okolicy ul. Celnej w Bytomiu. W niedzielę, 9 maja, odwołano tylko ostatni pociąg z Bytomia do Suchej Góry, a w weekend, 14-15 maja, wszystkie zaplanowane przejazdy.

Jak się dowiedzieliśmy, w najbliższy weekend (21-22 maja) wąskotorówka ma już kursować zgodnie z rozkładem, ponieważ szkody zostały usunięte we współpracy ze spółką Węglokoks Kraj, która zarządza fedrującą w tej okolicy KWK Bobrek-Piekary. Dla członków SGKW wyboczenie toru to nic nadzwyczajnego. - Tak dzieje się od 20 lat - podkreślają. Aktualny rozkład jazdy można znaleźć TUTAJ.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon