Weekend solidarności z Ukrainą w Bytomskim Centrum Kultury. Co zaplanowano?

Weekend w Bytomiu na rzecz pomocy obywatelom Ukrainy. Centrum Kultury zaprezentuje dwa filmy kina familijnego, a w niedzielę, 13 marca w BECKu zaplanowano również koncert "Od Nocy Do Nocy", podczas którego odbędzie się zbiórka pieniędzy.

Fb/Joanna Aleksandrowicz
Koncert dla Ukrainy w Bytomskim Centrum Kultury

Bytomskie Centrum Kultury 12 i 13 marca o godz. 12:00 organizuje seanse kina familijnego dla rodzin z Ukrainy. W niedzielę, 13 marca na scenie BECKu wystąpi Joanna Aleksandrowicz z koncertem "Od Nocy Do Nocy".

Kino dla rodzin z Ukrainy

W sobotę 12 marca o godz. 12:00 będzie można zobaczyć film "Amazonia". Opowiada on o przygodach Sai, czyli wychowanej w mieście małpce kapucynce. Bohaterka trafia do amazońskiej dżungli i musi przystosować się do życia wśród dzikiej przyrody. Film jest bez dialogów.

W niedzielę 13 marca o godz. 12:00 w Centrum Kultury puszczony zostanie film Tima Story’ego: „Tom & Jerry”. Klasyka kina familijnego przedstawia bitwę między kotem a myszą. Tym razem akcja toczy się w najlepszym hotelu w Nowym Jorku, gdzie następnego dnia ma odbyć się "ślub stulecia". Film zostanie zaprezentowany z ukraińskim dubbingiem.

Obydwa seanse odbędą się w sali kinowej "Gloria" w Bytomskim Centrum Kultury. Zapisów można dokonywać drogą mailową: info@becek.pl oraz telefonicznie pod numerem: 32 389 31 09 lub 500 277 802.

Utwory polskich filmów i musicali

W BECKu na niedzielę 13 marca na godz. 17:00 zaplanowano koncert "Od Nocy Do Nocy", który dedykowany będzie ogarniętej wojnie Ukrainie. Cena biletów jest symboliczna i wynosi 1 zł, a w trakcie trwania wydarzenia Stowarzyszenie Liga Kobiet Nieobojętnych zorganizuje zbiórkę na rzecz pomocy Ukrainie.

Na scenie wystąpi Joanna Aleksandrowicz w towarzystwie muzyków: Jacka Pietrzaka - fortepian, Patryka Sowała - perkusja, Macieja Pietrzaka - gitara basowa. W repertuarze znajdą się utwory z najsłynniejszych polskich filmów i musicali, takich jak: „Noce i dnie” , „ Vabank” oraz cykl tang Astora Piazzolli.

Projekt "Od Nocy Do Nocy" stworzony został przez Joannę Aleksandrowicz w grudniu 2020 roku. Do tej pory zagrano go 200 razy na scenach muzycznych. Artystka swój projekt miała okazję zaprezentować na Festiwalu Literackim Noblistki - Olgi Tokarczuk

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon