Wehikuł czasu wprost do lat 90-tych. W Bytomiu powstał salon gier arcade

Dawniej w takich miejscach dzieciaki wydawały całe swoje kieszonkowe. Dziś te dzieci mają już 30 lat na karku i z sentymentem wspominają tamte czasy. Teraz mogą przenieść się z powrotem do lat 90-tych, bo w Bytomiu uruchomiono salon z automatami arcade.

Już samo wejście do salonu przy ulicy Piekarskiej 43 przywołuje wspomnienia. Na elewacji lokalu bytomski artysta DeanOne namalował motyw ze słynnej gry Pac-Man, która w 1980 roku podbiła salony gier na całym świecie i stała się popkulturowym fenomenem. W środku znajdziemy niewielkie pomieszczenie z kolorowymi maszynami ustawionymi przy ścianach. Wśród nich znajdziemy m.in. automat z popularną bijatyką Tekken, flipper, czy dwa stanowiska z grą Rave Racer umożliwiające ściganie się sportowymi samochodami w czasie rzeczywistym. Natomiast jeśli komuś będzie mało, to jeden z automatów posiada wybór aż 2 tysiące klasycznych gier z konsol i automatów.

- Pomysł wziął się znikąd. Z początku miało tu być biuro, później pojawiła się koncepcja na otworzenie sklepu z elektroniką, ale mówię, że ten sklep nie zda egzaminu, bo konkurencja jest dość szeroka i artykuły tego typu można znaleźć różne, różniste w Internecie, na Allegro - opowiada Daniel Lewandowski, właściciel salonu. - Potem, koniec końców, wpadłem na pomysł, by otworzyć salon gier dla dzieci - mówi.

Choć ulica Piekarska jest w centrum miasta, to lokalizacja takiego punktu w tym miejscu wydaje się nieoczywista. Wybór padł na ten lokal ze względu na dobry stan techniczny i spore zaplecze, gdzie w przyszłości ma powstać serwerownia będąca sercem sieci światłowodowej NetworkGame prowadzonej przez firmę Daniela Lewandowskiego. Ten lokalny operator dostarcza Internet, telefonię i cyfrową telewizję dla ok. trzystu abonentów w centrum Bytomia i Łagiewnikach, a salon przy ul. Piekarskiej jest jednocześnie biurem obsługi klientów.

- Jeżeli ten salon wypali i będzie rzeczywiście popyt, to będziemy otwierać jakiś większy lokal, gdzie pomieścimy więcej automatów, żeby było większe urozmaicenie i wybór tych gier - zapowiedział Daniel Lewandowski.

Salon Arcade Bytom jest czynny od 14:00 do 20:00. Jeden kredyt (jedno "życie" w grze) kosztuje 1 zł.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Bytom bana

QUIZ. Czy Ty umiesz mówić po bytomsku? Sprawdź!

Ze skarpy Bytom na Igrzyska Olimpijskie

Ze Skarpy Bytom na Igrzyska Olimpijskie

Byt muzeum gornoslaskie

Znasz przeszłość Bytomia? Rozwiąż quiz historyczny

Five Seasons Two

Centrum SPA, włoska restauracja i prywatna sauna? Luksus 3w1

Wystawa Muzeum Górnośląskie3

Wystawa w naszym muzeum tylko dla ludzi o mocnych nerwach

Zamek Moszna Ferie w zamku dla dzieci

Odkryj Quatromondis - Cztery Światy Hugona Yorcka zapraszają

Byt Hotel Tumski 3

Urlop we Wrocławiu? Dlaczego nie!