Wehikuł czasu wprost do lat 90-tych. W Bytomiu powstał salon gier arcade

Dawniej w takich miejscach dzieciaki wydawały całe swoje kieszonkowe. Dziś te dzieci mają już 30 lat na karku i z sentymentem wspominają tamte czasy. Teraz mogą przenieść się z powrotem do lat 90-tych, bo w Bytomiu uruchomiono salon z automatami arcade.

Już samo wejście do salonu przy ulicy Piekarskiej 43 przywołuje wspomnienia. Na elewacji lokalu bytomski artysta DeanOne namalował motyw ze słynnej gry Pac-Man, która w 1980 roku podbiła salony gier na całym świecie i stała się popkulturowym fenomenem. W środku znajdziemy niewielkie pomieszczenie z kolorowymi maszynami ustawionymi przy ścianach. Wśród nich znajdziemy m.in. automat z popularną bijatyką Tekken, flipper, czy dwa stanowiska z grą Rave Racer umożliwiające ściganie się sportowymi samochodami w czasie rzeczywistym. Natomiast jeśli komuś będzie mało, to jeden z automatów posiada wybór aż 2 tysiące klasycznych gier z konsol i automatów.

- Pomysł wziął się znikąd. Z początku miało tu być biuro, później pojawiła się koncepcja na otworzenie sklepu z elektroniką, ale mówię, że ten sklep nie zda egzaminu, bo konkurencja jest dość szeroka i artykuły tego typu można znaleźć różne, różniste w Internecie, na Allegro - opowiada Daniel Lewandowski, właściciel salonu. - Potem, koniec końców, wpadłem na pomysł, by otworzyć salon gier dla dzieci - mówi.

Choć ulica Piekarska jest w centrum miasta, to lokalizacja takiego punktu w tym miejscu wydaje się nieoczywista. Wybór padł na ten lokal ze względu na dobry stan techniczny i spore zaplecze, gdzie w przyszłości ma powstać serwerownia będąca sercem sieci światłowodowej NetworkGame prowadzonej przez firmę Daniela Lewandowskiego. Ten lokalny operator dostarcza Internet, telefonię i cyfrową telewizję dla ok. trzystu abonentów w centrum Bytomia i Łagiewnikach, a salon przy ul. Piekarskiej jest jednocześnie biurem obsługi klientów.

- Jeżeli ten salon wypali i będzie rzeczywiście popyt, to będziemy otwierać jakiś większy lokal, gdzie pomieścimy więcej automatów, żeby było większe urozmaicenie i wybór tych gier - zapowiedział Daniel Lewandowski.

Salon Arcade Bytom jest czynny od 14:00 do 20:00. Jeden kredyt (jedno "życie" w grze) kosztuje 1 zł.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Otwarcie Rowerowego Zakątka w Szombierkach

Mobilne Miasteczko Ruchu Drogowego Rowerowy Zakątek otwarte!

Dolny slask

Dolny Śląsk na weekend i wakacje. Miejsca warte odwiedzenia

Mapa Drzew Bytomia

Społecznicy stworzą Mapę Drzew Bytomia

Oarte Stowarzyszenie Artysztyczno gimnastyczne bytom

Gdzie trenować gimnastykę artystyczną w Bytomiu?

Zdjęcie główne zamek 1

Wakacje tropem historii? Świecie zaprasza!

Bytom plac akademicki 1

Patrzcie na to. Pozdrowienia z upadłego miasta

Silesia of Love

Wygraj podwójny bilet na koncert Silesia of Love