Wernisaż wystawy pokonkursowej „Rozbarczanie na starej fotografii”

W piątkowy wieczór, 24 września, w Teatrze Rozbark odbył się wernisaż pokonkursowej wystawy „Rozbarczanie na starej fotografii”. Wszystkie zebrane i nagrodzone pamiątki można oglądać przed budynkiem przy ul. Kilara 29.

Pomysłodawcą wystawy i konkursu był Leon Wostal, który ma za sobą wiele tego typu inicjatyw.
Tym razem celem konkursu było zebranie starych zdjęć przedstawiających mieszkańców dzielnicy Rozbark.

Przyznano nagrody


Podczas uroczystego wernisażu, wszyscy przybyli goście oraz laureaci konkursu mogli zobaczyć i posłuchać Piekarskich Klachul - to zespół folklorystyczny z sąsiedniego miasta, który zaprezentował swoje umiejętności.
Na konkurs nadesłano łącznie 120 zdjęć, spośród których wyłoniono 80 najlepszych. Jury brało pod uwagę wartość historyczną oraz tematykę zdjęcia. Nagrody w konkursie przyznano w trzech kategoriach:

  • przedwojenna
  • powojenna
  • po 1960 roku


Wśród nagrodzonych, we wszystkich trzech kategoriach wywołano Dorotę Nowicką, która była bezkonkurencyjna w kategorii powojennej. Zajęła pierwsze, drugie i trzecie miejsce. Na podium znalazły się także jej zdjęcia z innych kategorii.

Tu na zdjęciu jestem też ja w stroju. To miłe uczucie. Mam w domu jeszcze bardzo wiele zdjęć więc może uda mi się kogoś jeszcze zaskoczyć. Zawsze kolekcjonowałam zdjęcia, dalej będę to robić. Do tej pory mam przy sobie mały aparacik - przyznaje pani Dorota.

Wystawę zdjęć można oglądać przed budynkiem Teatru Rozbark. Jest ogólnodostępna.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon