Weszli do mieszkania i sterroryzowali lokatorki nożem

Dwie kobiety padły ofiarą pary poszukiwanych przestępców. Policja szybko ustaliła ich tożsamość i najbliższy czas spędzą za kratami.

39 773307

W miniony czwartek dwójka kobiet wynajmująca mieszkanie w Śródmieściu wpuściła parę, która rzekomo miała odebrać dokumenty od właściciela lokalu. Po chwili okazało się, że był to jedynie pretekst.

- Kobieta i mężczyzna; gdy tylko upewnili się, że w mieszkaniu nikogo nie ma, grożąc nożem, doprowadzili do stanu bezbronności obydwie lokatorki i skradli jednej z nich telefon komórkowy. Pokrzywdzone zgłosiły sprawę na Policję, a śledczy natychmiast przystąpili do poszukiwania napastników - informuje Komenda Miejska Policji w Bytomiu.

Tożsamość sprawców została szybko ustalona przez kryminalnych z II komisariatu Policji w Bytomiu. Przestępstwa mieli dopuścić się 31-letni mężczyzna i 33-letnia kobieta, którzy jeszcze tego samego dnia zostali zatrzymani. Skradziony telefon w międzyczasie trafił już do lombardu, lecz łup udało się odzyskać.

Jak się okazało, para jest już znana wymiarowi sprawiedliwości. Mężczyzna jest poszukiwany przez Prokuraturę Rejonową w Bytomiu celem ustalenia miejsca pobytu, zaś za kobietą Sąd Rejonowy w Tarnowskich Górach wystawił list gończy.

Decyzją sądu, na wniosek śledczych para trzydziestokilkulatków została tymczasowo aresztowana. Za popełniony czyn grozi im do 12 lat pozbawienia wolności.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Policja

Bytomscy policjanci namierzyli poszukiwanych przez sądy

Zebra na jezdni

O włos od tragedii na pasach w Karbiu

Upadek wysokosc bytom 02

Mężczyzna walczy o życie w szpitalu po upadku z 2. piętra

Marihuanina

Wpadła z narkotykami i...

Narkotyki bytom

W mieszkaniu miał ponad kilogram narkotyków

Narkotyki w mieszkaniu w centrum Bytomia

Kilogram narkotyku w mieszkaniu w centrum Bytomia

Bańki do przelewania paliwa, Bytom

Dziurawił baki w samochodach, by ukraść paliwo