Wiadomo, w której lidze zagrają hokeiści Polonii

Wiadomo już, które kluby zgłosiły się do Młodzieżowej Hokej Ligi, a które walczą o licencję w Polskiej Hokej Ligi. Tym samym wyjaśniła się najbliższa przyszłość Polonii Bytom.

Fot. Archiwum UM Bytom/Hubert Klimek
Hokej polonia bytom mhl

Hokeiści Polonii Bytom niedawno rozpoczęli przygotowania do nowego sezonu. Ten ostatni w Młodzieżowej Hokej Lidze zakończył się dla nich dużym niedosytem. W sezonie zasadniczym niebiesko-czerwoni w cuglach wygrali, ale w fazie play-off musieli zadowolić się jedynie brązowymi medalami.

W trakcie rozgrywek pojawiało się wiele pytań o przyszłość hokejowej sekcji Polonii. Kibicom marzył się powrót do hokejowej ekstraklasy. Władze klubu jednak od dawna podchodzą do tego pomysłu z dystansem, bo zdają sobie sprawę, że PHL to zupełnie inne realia pod względem finansowym.

W ostatnich dniach wszystko się wyjaśniło. Najpierw poznaliśmy listę dziewięciu klubów, które zgłosiły się do Polskiej Hokej Ligi i starają się o licencję. W tym gronie są: GKS Katowice, Re-Plast Unia Oświęcim, JKH GKS Jastrzębie, GKS Tychy, KH Energa Toruń, Comarch Cracovia, Ciarko STS Sanok, Zagłębie Sosnowiec oraz Tauron Podhale Nowy Targ.

Jak widać, Polonia Bytom na razie odpuściła sobie starania o hokejową ekstraklasę. Zamiast tego ponownie zgłosiła się do rozgrywek MHL. W tej chwili zapowiada się na to, że w tej lidze zobaczymy czternaście zespołów. W porównaniu do poprzedniego sezonu nastąpi jedna zmiana i Opole HK zostanie zastąpione przez rezerwę JKH GKS Jastrzębie.

Do Młodzieżowej Hokej Ligi zgłosiły się następujące drużyny: BS Polonia Bytom, GKS Stoczniowiec Gdańsk, JKH GKS II Jastrzębie, KS Katowice Naprzód Janów, ŁKH Łódź, MKS Cracovia, MKS Sokoły Toruń, MMKS Podhale Nowy Targ, MOSM Tychy, SMS PZHL Katowice, SMS Toruń, UKH Unia Oświęcim, UKS Niedźwiadki MOSiR Sanok i UKS Zagłębie Sosnowiec.

Dla niektórych kibiców taki scenariusz może być rozczarowaniem. Klub jednak wciąż nie ma odpowiednich środków finansowych, aby rywalizować z najlepszymi drużynami w kraju.

Pod koniec ubiegłego roku hokeiści przeszli pod skrzydła miejskiej spółki Bytomski Sport, która zarządza także zespołem piłkarskim i koszykarskim.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon