Więcej elektryków i więcej stacji ładowania w Bytomiu

Co prawda miliona samochodów elektrycznych zapowiedzianych przez premiera Mateusza Morawieckiego nadal nie widać, ale takich aut w naszym regionie przybywa. Przybywa też stacji ładowania pojazdów elektrycznych. W Bytomiu działają już cztery, a cztery kolejne czekają na zatwierdzenie przez Urząd Dozoru Technicznego - informują w bytomskim Urzędzie Miejskim.

fot. Hubert Klimek/UM Bytom
Bytom Stacja ładowania samochodów elektrycznych

W Bytomiu jest zarejestrowanych 41 pojazdów elektrycznych, z czego 15 zarejestrowano w tym roku. To nie tylko samochody elektryczne, ale także motocykle i motorowery. Trzeba je gdzieś ładować. Obecnie w Bytomiu działają cztery stacje dla elektryków, ale będą kolejne.

- Kluczowym elementem rozwoju elektromobilności w naszym mieście jest budowa infrastruktury przeznaczonej do ładowania pojazdów elektrycznych. Jej powstanie, ale przede wszystkim dostęp w publicznych miejscach to zachęta dla kierowców, aby przesiedli się z klasycznych samochodów spalinowych na modele napędzane elektrycznie - mówi Michał Bieda, zastępca prezydenta Bytomia.

Obecnie w Bytomiu działają cztery stacje ładowania pojazdów elektrycznych, przy:

  • Alei Jana Nowaka - Jeziorańskiego 25 /Atrium Plejada/
  • ul. Strzelców Bytomskich /Centrum Handlowe M1/
  • ul. Chorzowskiej 90 - stacja paliw PKN Orlen oraz przy
  • ul. Golfowej 3 - Pole golfowe Armada Golf Club

Gotowe są cztery kolejne takie stacje, które zostaną uruchomione po odbiorze Urzędu Dozoru Technicznego. Znajdują się przy:

  • ul. Pułkownika Jana Białego w rejonie jednostki wojskowej
  • ul. Strzelców Bytomskich na osiedlu im. gen. Ziętka
  • ul. Frycza Modrzewskiego - parking przed Halą na Skarpie
  • ul. Pułaskiego 71 na parkingu Lodowiska im. Braci Nikodemowiczów

Jest 41 elektryków, będzie 31 stacji ładowania

- Operator Systemu Dystrybucyjnego do końca października 2022 roku planuje wybudować kolejne 23 stacje ładowania pojazdów elektrycznych, które powinny być uruchomione jeszcze w grudniu tego roku. Tym samym w naszym mieście będzie już ponad 30 stacji ładowania samochodów elektrycznych – dodają w bytomskim Urzędzie Miejskim.

Wśród nowych lokalizacji będą między innymi: ul. Parkowa 2 i Smolenia 35 - przy budynkach Urzędu Miejskiego, pl. Jana III Sobieskiego, ul. Moniuszki 21 w pobliżu Opery Śląskiej, pl. Grunwaldzki, pl. Kościuszki w rejonie CH „Agora”, pl. Akademicki, ul. Głowackiego, ul. Kilara - Teatr Rozbark, Łokietka, Stolarzowickiej, Felińskiego oraz Francuskiej i Wrocławskiej.

Wypadek bytom

Może Cię zainteresować:

Bytom. Wypadek na ulicy Frenzla. Tak się kończy jazda "na podwójnym gazie"

Autor: Redakcja Bytomski

09/09/2022

Remont dworca w Bytomiu

Może Cię zainteresować:

Tymczasowy peron dla pasażerów relacji Bytom-Gliwice. Rozpoczął się remont dworca kolejowego w Bytomiu

Autor: Patryk Osadnik

08/09/2022

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon