Wiemy jakie projekty zostaną zrealizowane w ramach Budżetu Obywatelskiego w Bytomiu

Znamy wyniki tegorocznego Budżetu Obywatelskiego. W tegorocznej edycji zostało oddanych niemal 27 tysięcy głosów na projekty. Sprawdź jakie inwestycje zostaną przeprowadzone w Bytomiu.

Ogłoszono wyniki Budżetu Obywatelskiego

W tegorocznym Budżecie Obywatelskim 14937 bytomian głosowało na 39 projektów i 12 inicjatyw. Jak podaje Urząd Miasta w Bytomiu oddano 26910 głosów, w tym 26374 ważnych głosów. 536 zostało oddanych w sposób nieprawidłowy.

Budżet Obywatelski w Bytomiu. Wyniki

Mieszkańcy zadecydowali, że zostaną zrealizowane 2 projekty z puli od 500 tys. zł do 2 mln zł oraz 10 projektów z puli poniżej 500 tys. zł. Realizacja wybranych projektów, według szacunkowych kosztów będzie opiewała na kwotę ponad 5 mln zł.

- Bytomianie pokazali po raz kolejny, że wystarczy dobra wola i zapał, by ponownie zawalczyć o swój projekt. Przykładem tego jest tegoroczny zwycięski projekt z dużej puli, czyli „Geograficzne serce Górnego Śląska”, który był zgłoszony w ubiegłorocznym głosowaniu, lecz nie zakwalifikował się do realizacji. W tym roku się udało - mówi Adam Fras, zastępca prezydenta.

Co zostanie zrealizowane w ramach Budżetu Obywatelskiego?

Wielofunkcyjne boisko sportowe

W ramach Budżetu Obywatelskiego będzie zbudowane wielofunkcyjne boisko sportowe, które powstanie w rejonie ul. Arki Bożka 7-8. Inwestycja została wyceniona na ponad 1 mln zł. Zagłosowało na nią 2658 bytomian. W ramach niej zostanie uporządkowany teren wokół boiska, remont schodów oraz montaż betonowego stołu do tenisa stołowego a także dwóch stanowisk do gry w szachy.

Park Wiedzy i Rekreacji w Suchej Górze „Geograficzne serce Górnego Śląska”

Drugim wygranym projektem jest Park Wiedzy i Rekreacji w Suchej Górze „Geograficzne serce Górnego Śląska”. Na projekt zagłosowało 987 osób. Inwestycja ma na celu uporządkowanie przestrzeni parkowo-leśnej, wraz z odtworzoną wieżą geodezyjną nad podwójnym punktem astrogeodezyjnym sieci triangulacyjnej i geodezyjnej. W ramach projektu zaplanowano założenie sensorycznego ogrodu wiedzy ze stanowiskami do nauki astronomii i geografii. W ogrodzie znajdą się także wydzielone miejsca do prostych pomiarów geograficznych i astronomicznych, proste przyrządy geodezyjne i astronomiczne dla uczniów szkół podstawowych, tablice do rysowania, drewniany kompas, dwa zegary słoneczne, miejsce do samodzielnego wyznaczania południka słonecznego. Szacowany koszt realizacji tej inwestycji opiewa na 730 tys. zł.

10 projektów mniejszych

  • Bytomskie Projekcje Filmowe - pokazy filmowe odbywające się w Spółdzielczych Klubach. Założeniem projektu jest organizacja cyklu pokazów filmowych, których wyświetlanie będzie połączone z warsztatami. 2349 głosów.
  • Projekt pokoleniowy dla Knajfeldu - Projekt zakłada budowę ogólnodostępnego kompleksu sportowo - rekreacyjnego terenie Szkoły Podstawowej nr 36. 1615 głosów.
  • Extreme Park Grizzly - Stworzenie Obszarowego Kompleksu Rekreacyjno - Sportowego na terenie Szkoły Podstawowej nr 33 przy ul. Matki Ewy 9 w Miechowicach. W ramach projektu powstaną strefy aktywności fizycznej dla przedszkolaków, dzieci i dorosłych. 1537 głosów.
  • Świat interaktywnej zabawy i edukacji w przedszkolach - projekt zakłada doposażenie ponad trzydziestu przedszkoli w sprzęt multimedialny służący do zabawy i edukacji. Sprzęt będzie wykorzystywany w codziennej pracy z dziećmi - 1447 głosów.
  • Miasteczko sportowe - budowa wielofunkcyjnego obszaru do gier zespołowych dla dzieci. Na terenie Szkoły Podstawowej nr 44 przy ul. Grota Roweckiego w Szombierkach. 965 głosów.
  • Kolej Nieco Większych Prędkości vol.2 - Remont toru kolei wąskotorowej w rejonie ulicy Lazarówka i Polnej - poprawa stanu technicznego najstarszej nieprzerwanie czynnej kolei wąskotorowej na świecie, skrócenie czasu podróży oraz poprawa jej komfortu. 637 głosów.
  • Razem dla Stolarzowic i Górnik - projekt zakłada m.in. budowę nowego ogólnodostępnego i funkcjonalnego placu zabaw przy Szkole Podstawowej nr 47, zakup monitorów interaktywnych dla Szkoły Podstawowej nr 43, zakup odzieży specjalistycznej dla strażaków OSP Górniki. 595 głosów.

Utworzenie nowych miejsc parkingowych na os. Ziętka w Bytomiu - 557 głosów

Czytaj, ucz się i baw w bibliotece - projekt obejmuje zakup dla Miejskiej Biblioteki Publicznej nowości wydawniczych zarówno w formie tradycyjnej - papierowej, jak i audiobooków oraz potrzebnego wyposażenia multimedialnego dla Wypożyczalni Literatury dla Dzieci i Młodzieży. 298 głosów.

Bytom Miastem Karate - projekt obejmuje organizację wydarzenia, które będzie składało się z otwartego treningu (warsztatów) karate dla osób niećwiczących, konkursu z nagrodami dla osób, które ukończą warsztaty, gier i zabaw dla dzieci, Mistrzostw Bytomia w Karate Tradycyjnym, seminarium z jednym z topowych polskich karateków. 121 głosów.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon