Wiszące lampy do mieszkania w kamienicy – czym powinny się charakteryzować?

Urządzenie mieszkania w kamienicy to zadanie dla miłośników aranżacyjnych eksperymentów i fanów wnętrz z duszą. Wysokie, dobrze nasłonecznione, przestronne pomieszczenia pozostawiają inwestorom ogromne pole do popisu. Pozwól się zainspirować pomysłami na wykorzystanie lamp wiszących do lokali w kamienicy.

Wiszące lampy do mieszkania w kamienicy

Lampy wiszące do wysokich pomieszczeń – ogólne zasady doboru

Dobór oświetlenia do mieszkania w kamienicy zacznij od wykonania pomiarów i sprawdzenia możliwości wnętrza. Będziesz wiedzieć, jak długie i rozłożyste powinny być wybierane lampy wiszące oraz ile punktów świetlnych zapewni pożądany poziom jasności. Musisz też wiedzieć, czy sufity w Twoim lokalu pozwalają na montaż np. ciężkiego żyrandola.

Jeśli nie masz jeszcze konkretnego pomysłu na styl oświetlenia, warto zainspirować się gotowymi aranżacjami mieszkań w kamienicach. Wiele ciekawych pomysłów można znaleźć na blogach i portalach wnętrzarskich oraz na stronach internetowych producentów oświetlenia.

Wybierane lampy wiszące powinny eksponować urok historycznych murów, tradycyjnych stiuków, szlachetnych parkietów, drewnianych mebli i innych, epokowych akcentów. Idealną propozycją do wysokich wnętrz w starych kamienicach są nowoczesne lampy wiszące, np. szklane kule, oraz praktycznie wszystkie modele w stylu loftowym.

Lampa wisząca kula – współczesny design w klasycznym otoczeniu

Do rozświetlenia klasycznego mieszkania w kamienicy doskonale sprawdzi się nowoczesna lampa wisząca kula – z okrągłym kloszem z transparentnego szkła. Wieszając ją, uzyskasz świeżą, supermodną aranżację, zachowując charakterystyczny dla starych murów klimat vintage. Oczywiście, w zależności od metrażu i zapotrzebowania na światło, możesz zamontować więcej niż jeden punkt świetlny. Świecąca kula na długim kablu odnajdzie się zarówno w roli oświetlenia centralnego, jak i lampy nad stołem. Wspaniale zaprezentuje się również we wnętrzach o stylistyce modern, szczególnie w towarzystwie drewnianych lub drewnopodobnych mebli oraz jasnych ścian. Przezroczysty klosz aż prosi się o zastosowanie dekoracyjnej żarówki.

Kupując lampy wiszące do wysokich pomieszczeń, zwróć uwagę na możliwość regulacji długości zwisu. To bardzo przydatna funkcja przy wysokich sufitach – lampy wiszące z regulowaną wysokością idealne do kamienic znajdziesz online m.in. na agatameble.pl.

Loftowe żyrandole i inne lampy wiszące w stylu loft

Mieszkanie w starej kamienicy to idealna przestrzeń dla miłośników surowych, ascetycznych aranżacji. Inspiruje do eksperymentowania ze stylami kochającymi oszczędne formy, w szczególności z klimatami loftowymi i industrialnymi. Przestronne i wysokie, nierzadko mierzące ponad 3 metry pomieszczenia aż proszą się o zastosowanie obszernego, designerskiego oświetlenia górnego. W tak rozświetlonych wnętrzach poczujesz się naprawdę wyjątkowo. Właściciele mieszkań w blokach rzadko mogą pozwolić sobie na montaż rozłożystych żyrandoli i dekoracyjnych lamp wiszących na długich kablach.

W kategorii loftowego oświetlenia wiszącego znajdziesz naprawdę wiele intrygujących projektów – w sam raz do wysokiego lokalu w kamienicy. Świetnym rozwiązaniem do przestronnego wnętrza będzie np. duża lampa wisząca w stylu loft z drewniano-metalową konstrukcją i kilkoma źródłami światła pozbawionymi kloszy. Taki model uzupełni i podkreśli specyficzny klimat mieszkania oraz rozświetli sporą przestrzeń.

Duża, designerska lampa wisząca w stylu loftowym jest doskonałym pomysłem na oświetlenie przestronnego mieszkania w kamienicy

Podsumowując, lampy wiszące w wysokim i przestronnym mieszkaniu w kamienicy powinny charakteryzować się ciekawym designem, łączącym tradycyjne wzornictwo z nowoczesnym stylem projektowania. Oprócz estetyki ważne są wymiary, w szczególności wysokość maksymalna.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon