Włamanie, pobicie z siekierą w ręce – dozór policyjny

Policjanci zatrzymali dwóch sprawców napadu na lokatorów mieszkania Za to przestępstwo grozi im do 12 lat za kratami. Na razie są na wolności.

Bytomski2 policja bytom

Wczoraj rano dyżurny bytomskiej komendy został powiadomiony o napadzie na lokatorów mieszkania w kamienicy przy ul. Smolenia. Skierowaniu na miejsce funkcjonariusze ustalili, że pokrzywdzonymi jest 55 letni mężczyzna oraz jego 26 letni syn.

policja1Z relacji śledczych wynika, że do ich mieszkania nad ranem weszło kilka osób z czego dwóch mężczyzn ich pobiło i zabrało z domu laptopa. Ponadto jeden ze sprawców trzymał w ręce siekierę a drugi z nich użył gazu łzawiącego w kierunku pokrzywdzonych.

Policjanci zadziałali błyskawicznie. Po kilku godzinach kryminalni z bytomskiej komendy zatrzymali 5 osób, które wtargnęły do tego mieszkania. Wśród zatrzymanych dwóch mężczyzn, 26 i 34 latek usłyszeli zarzut rozboju z użyciem niebezpiecznego przedmiotu. Pozostałe osoby po przesłuchaniu w charakterze świadków zostały zwolnione do domu.

Podejrzani o napad bytomianie przyznali się do tego przestępstwa. W mieszkaniu jednego z nich funkcjonariusze odnaleźli skradziony łup. Dzisiaj wobec dwójki sprawców bytomski prokurator zastosował środek zapobiegawczy w postaci policyjnego dozoru. Mężczyznom grozi do 12 lat pozbawienia wolności.

Teraz pytanie to naszych czytelników. Jak sądzicie - jakiego przestępstwa trzeba dokonać żeby trafić do aresztu?

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon