Wodny plac zabaw w Miechowicach? Z inicjatywy mieszkańców powstała petycja

Chociaż kapryśna, późnowiosenna pogoda ledwo musnęła nas upragnionymi promieniami słońca, tyle wystarczyło, by wśród wielu obudzić wspomnienia dni gorącego lata... W czasie upałów, głównym źródłem ukojenia, zdaje się być oczywiście woda. Nie tylko pitna, ale także taka, w której można po prostu zaznać ochłody. Z myślą o najmłodszych, spędzających wakacyjny czas w cieniu nagrzanych blokowisk, lokalna społeczność wpadła na pomysł powstania wodnego placu zabaw. Z takich atrakcji korzysta się przecież z przyjemnością...

T. Staniek
Miechowice

Potwierdza to frekwencja w jedynym tego typu miejscu w mieście. Przy basenie w Parku Miejskim im. Franciszka Kachla, najmłodsi mieszkańcy, podczas pogodnych dni z wielką radością korzystają z działającego tam wodnego placu zabaw. Z mniej bezpiecznych alternatyw, spragnieni ochłody często wybierają zbiorniki wodne na terenie Bytomia (w których kąpiel jest wzbroniona) a także miejskie fontanny...

W okresie wakacyjnym, nie każdy z mieszkańców może pozwolić sobie na dłuższy wyjazd. Dla wielu, lipiec i sierpień oznacza jedynie kilka lokalnych atrakcji. Oprócz wielogodzinnych wypadów na wspomniany basen, czy jedno z pobliskich, legalnych kąpielisk, rozwiązaniem zapewniającym zabawę i ochłodę dla najmłodszych - byłoby powstanie wodnego placu zabaw w kolejnej dzielnicy.

Na taki pomysł wpadła miechowicka społeczność. W sieci powstała specjalna petycja w tej sprawie. Mieszkańcy wskazują, że dobrym miejscem do tego typu inwestycji może być teren przy ul. Stolarzowickiej, konkretniej miejska działka o numerze 336/17.

Budowa wodnego placu zabaw stanie się bardzo dobrym rozwiązaniem, które zapewni dzieciom bezpieczne i przyjazne miejsce do spędzania wolnego czasu. Na chwilę obecną jedyny funkcjonujący wodny plac zabaw jest znacznie oddalony od Miechowic, a latem bywa przepełniony dużą ilością dzieci ze wszystkich dzielnic Bytomia oraz miast ościennych. - czytamy w petycji autorstwa Dominiki Sobczak.

Zebranie dużej ilości podpisów, dla założycieli petycji może okazać się sporą pomocą podczas podejmowania dalszych działań związanych z ewentualnym powstaniem nowej przestrzeni dla dzieci w Miechowicach. Społeczność wykazuje, że środki na ten cel mogłyby pochodzić z zasobów gminy bądź Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych.

Warto podkreślić, że różnorodne pomysły mieszkańców poszczególnych dzielnic mogą być realizowane w ramach Bytomskiego Budżetu Obywatelskiego. Nabór projektów do tegorocznej edycji został już zakończony. Być może wśród nadesłanych wniosków, na swój zwycięski dzień czeka także inicjatywa związana z powstaniem kolejnego wodnego placu zabaw w mieście?


Subskrybuj bytomski.pl

google news icon