Wreszcie znamy odbiorcę śmieci

Stało się. Z miesięcznym opóźnieniem miasto wybrało firmę, która będzie zajmować się wywozem śmieci w Bytomiu.

Bytomski2 hasioki

Przypomnijmy. Według nowych przepisów od pierwszego lipca powinna być znana firma, która na zlecenie gminy będzie odbierać śmieci od wszystkich Bytomian. Tak też się stało. Urzędnicy zdecydowali się na ofertę Prywatnego Zakładu Oczyszczania Miasta Waldemara Stracha, który dotąd obsługiwał ok. 60% mieszkańców. Jeden z konkurentów w przetargu skierował jednak odwołanie do Krajowej Izby Odwoławczej, która uznała ceny zaproponowane przez Waldemara Stracha jako rażąco niskie i unieważnił wynik postępowania.

Ratusz musiał ponownie rozpatrzyć złożone oferty. Procedura miała potrwać maksymalnie do końca wakacji, lecz urzędnicy wcześniej podjęli decyzję. Postawiono na konsorcjum Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych sp. z o.o i A.S.A. Eko Polska. Wybór uprawomocni się 10 sierpnia.

Przy wyborze najkorzystniejszej oferty brano pod uwagę orzeczenie Krajowej Izby Odwoławczej. Urzędnicy wezwali drugą najtańszą firmę - Albę - do złożenia wyjaśnień względem ceny i uznali, że nie gwarantuje wykonania usługi zgodnie z obowiązującymi przepisami i wymogami zamawiającego.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Bytomski4 hasioki

Kiedy odbierane będą śmieci z poszczególnych...

Bytomski4 puk kosze

Od stycznia taniej za segregowane odpady

Bytomski2 elektro smieci

Jest harmonogram odbioru elektro-śmieci

Bytomski2 puk kosze

Przygotowania do segregacji – umowa z PUK...

Bytomski2 smieci

KIO odrzuciło skargę Alby

Bytomski2 9a319273087cf775f4c0e23f2123a2cd

Z fejsa Bytomski.pl

Bytomski2 smieci

W sierpniu opłata za śmieci tak jak w lipcu -...