Wspinacze będą się ścigać w Bytomiu. Takiej imprezy jeszcze nie było

Skarpa Bytom w sobotę 23 kwietnia będzie gościć najlepszych polskich wspinaczy. Do naszego miasta przyjadą, aby rywalizować o Puchar Polski. W zawodach wezmą udział także zawodnicy z Ukrainy.

Fot. bytomski.pl
Skarpa bytom wspinaczka

Centrum Sportów Wspinaczkowych na terenie dawnej kopalni Rozbark funkcjonuje już od wielu miesięcy i korzysta z niej wielu miłośników wspinania. Obiekt jest przystosowany zarówno dla początkujących, jak i profesjonalistów. Skarpa przyciąga, bo to jeden z największych i zarazem najnowocześniejszych tego typu obiektów w Europie.

Kwestią czasu było, kiedy w tym miejscu zaczną się odbywać prestiżowe zawody. Na razie czeka nas Puchar Polski, a dokładniej konkurencja wspinania na czas. Już jest pewne, że do Bytomia przyjadą utytułowani zawodnicy.

- To pierwsze tak duże i prestiżowe wydarzenie w naszym obiekcie i na pewno nie ostatnie. Na listach startowych jest ponad 90 osób, w tym m.in. Natalia Kałucka, mistrzyni świata we wspinaczce na czas w 2021 roku, Anna Brożek, wicemistrzyni świata we wspinaczce na czas w 2018 roku oraz Marcin Dzieński, mistrz świata z 2016 roku i mistrz Europy z 2017 roku - mówi Dobromir Bujak, prezes KS Skarpa Bytom.

Jeżeli bytomianie się spiszą w roli organizatora, to mają szansę, że będą regularnie organizować Puchar Polski. Na razie goście są pod wrażeniem naszego obiektu.

- Nowy obiekt Skarpy Bytom robi ogromne wrażenie. Mamy nadzieję, że Rozbark na stałe trafi do kalendarza Pucharu Polski - komentuje Piotr Bunsch, szef Komisji Wspinaczki Sportowej PZA.

Wiadomo już, że w Pucharze Polski prawo startu dostali zawodnicy z Ukrainy, których będzie kilkunastu. Świetna wiadomość jest też taka, że kibice będą mieć wolny wstęp. Zawody rozpoczną się w sobotę 23 kwietnia o godzinie 9. Centrum Sportów Wspinaczkowych znajduje się przy ul. Kilara 33.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon