Wspinaczka zamiast lekcji – SKARPA BYTOM przedłuża ferie zimowe

Ferie zimowe już minęły, ale Centrum Sportów Wspinaczkowych i Siłowych SKARPA BYTOM proponuje odskocznię od szkolnej rutyny. Obiekt zaprasza grupy zorganizowane ze szkół i przedszkoli na dwie godziny lekcyjne frajdy na ściankach.

Wspinaczka zamiast lekcji – SKARPA BYTOM przedłuża ferie zimowe

Powrót do szkoły po dwóch tygodniach wolnego nie dla każdego ucznia był łatwy. SKARPA BYTOM przypomina, że najlepszą odskocznią od nauki jest aktywność fizyczna. Centrum wspinaczkowe wraca z ofertą dla uczniów szkół oraz przedszkolaków.

Zajęcia na ściance wspinaczkowej zamiast w szkolnej sali

SKARPA BYTOM zaprasza grupy zorganizowane ze szkół i przedszkoli do przygody na ściankach wspinaczkowych pod okiem wykwalifikowanych instruktorów. Planowany czas zajęć to dwie godziny lekcyjne. W tym czasie dzieci mogą przetestować czternaście torów wspinaczkowych w strefie Gryfnego Wspinania, dziecięcą boulderownię oraz dużą ścianę. Cena, 20 zł za ucznia, obejmuje również wypożyczenie sprzętu oraz opiekę operatorów ścianki, którzy w pełni zapewniają bezpieczeństwo uczestników. Jedyne, o czym trzeba pamiętać, to zmienne obuwie sportowe i wygodne ubranie.

Rezerwacja jest możliwa od poniedziałku do piątku w godz. 9-16. Zapisy odbywają się mailowo pod adresem: recepcja@skarpa.bytom.pl.

Czy to sport dla dzieci?

Strefy wspinaczkowe dostępne w SKARPIE BYTOM dostosowane są do każdego stopnia zaawansowania i wieku. – Odwiedzają nas nawet trzylatki, które świetnie radzą sobie na Gryfnym Wspinaniu. Każdy może spróbować swoich sił z tym sportem. Zachęcam do odwiedzenia nas zarówno z grupą szkolną jak i z przedszkolakami. To świetna forma integracji, która uczy odpowiedzialności za drugą osobę – mówi Dobromir Bujak, prezes Klubu Sportowego Skarpa Bytom. Dodaje, że dyscyplina zyskuje na popularności w Polsce, a zawodnicy Polskiego Związku Alpinizmu osiągają sukcesy na arenie międzynarodowej.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon