Wstrząs w KWK Bobrek-Piekary. Mocno zabujało w Bytomiu i okolicznych miastach

W Kopalni Węgla Kamiennego Bobrek Piekary doszło dziś rano (we wtorek 22 sierpnia 2023 r.) do wstrząsu, który odczuli nie tylko mieszkańcy Bytomia, ale także okolicznych miast - Zabrza, Piekar, Chorzowa, Katowic oraz Siemianowic Śląskich. Na chwilę obecną nie ma informacji o poszkodowanych osobach

Daniel Lekszycki
KWK Bobrek

Aktualizacja 11:28, 22.08.2023 r.

Dyspozytor Wyższego Urzędu Górniczy poinformował, że wstrząs miał siłę około 3,4 w skali Richtera. Wiadomo też, że żaden z pracowników kopalni ruchu KWK Bobrek-Piekary nie został poszkodowany. Wstrząs nie spowodował także żadnych skutków pod ziemią.

- W strefie zagrożenia przebywało 22 pracowników. Załoga została od razu wycofana. Nikomu na szczęście nic się nie stało - dodaje Anna Radwańska, dyrektor zarządu biura Węglokoks Kraj.

Seria silnych wstrząsów w Bytomiu i okolicznych miastach

Po godzinie 9.00 we wtorek, 22 sierpnia 2023 r. m.in. mieszkańcy Bytomia poczuli silną serię wstrząsów. Tąpniecie odczuwalne było także w innych miastach Górnego Śląska - Piekarach Śląskich, Chorzowie, Zabrzu oraz Siemianowicach Śląskich

Jak potwierdził dyżurny, do wstrząsu doszło w Kopalni Węgla Kamiennego Bobrek-Piekary. Na chwilę obecną nie jest znana jego siła. Natomiast dyspozytor Wyższego Urzędu Górniczego poinformował, że do tąpnięcia doszło w rejonie ściany 11, w pokładzie 503, na poziomie 726 metrów pod ziemią.

Jak wynika z danych WUG, co roku na obszarze działania polskich kopalń węgla kamiennego i notowanych jest ok. 1,5 tys. wstrząsów zaliczonych do kategorii wysokoenergetycznych (o magnitudzie powyżej 1,7).

Współpraca: Aleksandra Szlęzak

Zakład Górniczy Eko-Plus

Może Cię zainteresować:

ZG Eko-Plus chce fedrować na pograniczu Bytomia, Piekar Śląskich i Radzionkowa

Autor: Michał Wroński

31/07/2023

Mężczyzna utopił się w bytomskim Stawie Północnym

Może Cię zainteresować:

Bytom. Tragedia w Parku Kachla. Mężczyzna utopił się w Stawie Północnym przy ul. Olimpijskiej

Autor: Martyna Urban

21/08/2023

Kolonia zgorzelec bytom 20

Może Cię zainteresować:

Pięknieje Kolonia Zgorzelec w Bytomiu. Familoki wśród drzew jak z filmu "Osada", z dala od zgiełku miasta

Autor: Katarzyna Pachelska

20/08/2023

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon