Wybuchy w Karbiu. W płomieniach stanęła zajezdnia autobusowa

Odgłosy wybuchów i czerwona łuna nad Karbiem zbudziły dziś w nocy mieszkańców dzielnicy. Doszczętnie spłonęły autobusy spalinowe stojące w tamtejszej zajezdni.

Artur Musialik
Pożar zajezdni autobusowej
- Około godziny 2:20 odebraliśmy zgłoszenie o pożarze na terenie zajezdni przy ulicy Świętej Elżbiety. Po przybyciu na miejsce zdarzenia stwierdzono, że pożarem objęte jest 10 autobusów. Przystąpiliśmy do działań gaśniczych, dwa prądy w natarciu, dwa prądy w obronie. O godzinie 2:59 pożar został zlokalizowany, a następnie ugaszony - powiedział asp. Szymon Michalski, oficer prasowy Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Bytomiu.

Pogorzelisko zostało sprawdzone przez strażaków i na szczęście nie stwierdzono żadnych poszkodowanych. W akcji brało udział 11 zastępów z Bytomia i Chorzowa. Spłonęło 10 autobusów, a 5 kolejnych zostało uszkodzonych.

Przyczyny wybuchu pożaru nie są jeszcze znane. Teren został zabezpieczony przez Policję celem wyjaśnienia okoliczności zdarzenia. Na miejscu ma się pojawić biegły z zakresu pożarnictwa, który ma stwierdzić, co wywołało pożar. Wstępnie szacuje się straty na ok. 15 mln zł.

Z powodu dzisiejszego pożaru wystąpią utrudnienia w funkcjonowaniu komunikacji autobusowej ZTM na liniach 51, 86, 199, 230 i M21.

- Jako organizator komunikacji miejskiej – we współpracy z przewoźnikami – podejmujemy działania na rzecz zabezpieczenia realizacji połączeń, m.in. wykorzystywane są pojazdy rezerwowe innych firm przewozowych. Możliwe jest także przekazanie części zadań przewozowych innym przewoźnikom - informuje Zarząd Transportu Metropolitalnego.

Bieżące informacje o utrudnieniach będą publikowane na stronie internetowej ZTM.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon