Wychowanek Bytomskiej Akademii Boksu Nikolas Pawlik walczy o przepustkę na igrzyska olimpijskie

Do grona zasłużonych olimpijczyków z lokalnych klubów sportowych ma szansę dołączyć pięściarz z Bytomskiej Akademii Boksu. Walkę o kwalifikację do tej najstarszej międzynarodowej imprezy sportowej, 19-latek rozpocznie już za kilka dni.

Facebook Nikolas Pawlik
Wychowanek Bytomskiej Akademii Boksu w akcji

Chociaż do Letnich Igrzysk Olimpijskich 2024 w Paryżu pozostało jeszcze trochę czasu (ceremonia otwarcia zaplanowana jest na 26 lipca 2024), dla wielu sportowców to okres intensywnych przygotowań. Nie inaczej jest w przypadku 10-osobowej kadry polskich pięściarzy. W składzie Biało-Czerwonych jest także zawodnik z Bytomia.

Obecnie, kadrowicze przygotowują się do 2. światowego turnieju kwalifikacyjnego, który odbywa się w Tajlandii. Do tej rywalizacji zgłoszono aż 579 zawodników. Do rozdania jest łącznie 51 miejsc olimpijskich. Po losowaniu, wiadomo już, z kim swoje pierwsze starcie stoczy 19-latek z bytomskiego klubu.

Już w najbliższy czwartek (30 maja 2024), na ringu w Bangkoku, Nikolas Pawlik, w wadze 51 kg - zmierzy się z Huthaifą Eshishem z Jordanii. W tej kategorii wagowej, o wyjazd na igrzyska olimpijskie walczy aż 51 zawodników. Bilety do Paryża otrzymają tylko 4 najlepsi.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon