Wykopki na Rynku. Ruszyła naprawa odwodnienia liniowego

Zbliża się sezon ogródkowy na bytomskim Rynku. Zanim jednak tamtejsze restauracje wystawią swoje stoliki na płytę naszego głównego placu, ekipy budowlane przeprowadzą modernizację odwodnienia liniowego.

Naprawa odwodnienia na rynku

Od dłuższego czasu Rynek był usiany biało-czerwonymi słupkami, które ustawiono w miejscach, gdzie doszło do uszkodzenia kratek odwadniających. Choć nie dodawało to mu uroku, to chroniło pieszych przed przypadkową kontuzją. Na szczęście te prowizoryczne zabezpieczenia niebawem znikną, bo rozpoczęto naprawę wadliwego odwodnienia.

Remont odwodnienia liniowego był przeprowadzany już w 2018 roku, kiedy na zlecenie miasta wykonano szereg różnych napraw nawierzchni i przearanżowano zieleń na Rynku. Prace, które właśnie rozpoczęły się na głównym placu naszego miasta są prowadzone w ramach gwarancji oraz ugody zawartej z wykonawcą, w ramach której rozszerzono ich zakres.

Wykonawca musi naprawić odwodnienie o łącznej długości 200 metrów, ale żeby efekt robót tym razem był naprawdę trwały, rozbierze nawierzchnię z kostki kamiennej na podsypce cementowo-piaskowej, nawierzchnię z tłucznia oraz ławy betonowe. Następnie powstanie ława betonowa, podbudowa z kruszyw i zamontowane zostaną zupełnie nowe korytka.

Koszt dodatkowych prac wynosi ok. 200 tys. zł. Jeśli pogoda będzie sprzyjać, to remont odwodnienia powinien zakończyć się do połowy maja.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon