Wykopki na Rynku. Ruszyła naprawa odwodnienia liniowego

Zbliża się sezon ogródkowy na bytomskim Rynku. Zanim jednak tamtejsze restauracje wystawią swoje stoliki na płytę naszego głównego placu, ekipy budowlane przeprowadzą modernizację odwodnienia liniowego.

Naprawa odwodnienia na rynku

Od dłuższego czasu Rynek był usiany biało-czerwonymi słupkami, które ustawiono w miejscach, gdzie doszło do uszkodzenia kratek odwadniających. Choć nie dodawało to mu uroku, to chroniło pieszych przed przypadkową kontuzją. Na szczęście te prowizoryczne zabezpieczenia niebawem znikną, bo rozpoczęto naprawę wadliwego odwodnienia.

Remont odwodnienia liniowego był przeprowadzany już w 2018 roku, kiedy na zlecenie miasta wykonano szereg różnych napraw nawierzchni i przearanżowano zieleń na Rynku. Prace, które właśnie rozpoczęły się na głównym placu naszego miasta są prowadzone w ramach gwarancji oraz ugody zawartej z wykonawcą, w ramach której rozszerzono ich zakres.

Wykonawca musi naprawić odwodnienie o łącznej długości 200 metrów, ale żeby efekt robót tym razem był naprawdę trwały, rozbierze nawierzchnię z kostki kamiennej na podsypce cementowo-piaskowej, nawierzchnię z tłucznia oraz ławy betonowe. Następnie powstanie ława betonowa, podbudowa z kruszyw i zamontowane zostaną zupełnie nowe korytka.

Koszt dodatkowych prac wynosi ok. 200 tys. zł. Jeśli pogoda będzie sprzyjać, to remont odwodnienia powinien zakończyć się do połowy maja.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Rynek w Bytomiu Odwodnienie

Kolejna naprawa bytomskiego Rynku. Ogłoszono przetarg

Tesco chorzowska

Dawne Tesco się skurczy... a jednocześnie powiększy

Remont jednego z familoków dobiegł końca

Familok jak nowy. Kolonia Zgorzelec odzyskuje blask

Powstający budynek klubowy przy nowym boisku Polonii Bytom

Nowy budynek Polonii już bardziej nie urośnie

Budowa bloku przy rozbarskiej promenadzie

Blok z mieszkaniami na wynajem powstaje w Bytomiu Rozbarku

Remont familokow na Kolonii Zgorzelec

Wielka demolka... i wielka odbudowa zabytkowego osiedla

Nowy zakład Cora Lighting Factory w Bytomiu

Kolejny producent oświetlenia sprowadził się do Bytomia