Wysokim mandatem zakończył się dla 41-letniego mieszkańca Bytomia spacer po... autostradzie

Wysokim mandatem ukarany został 41-latek z Bytomia, który… spacerował po autostradzie A1. Ukarani finansowo zostali także dwaj inni bytomianie, dla których rowerowa przejażdżka zakończyła się drogową kontrolą.

Pixabay
Policja zatrzymała na autostradzie 41-latka

W czwartek, o godzinie 7.30, dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Bytomiu otrzymał zgłoszenie – jednym z pasów autostrady A1, w kierunku Gliwic, miał iść mężczyzna. Patrol, który został wysłany na A1, potwierdził tę informację; jednym z pasów autostrady rzeczywiście szedł 41-letni mężczyzna. Badanie wykazało, że jest nietrzeźwy. Nie potrafił wytłumaczyć policjantom, jak znalazł się na autostradzie i dokąd szedł. Został ukarany mandatem w wysokości 2500 złotych.

Dwaj inni mieszkańcy Bytomia również zostali ukarani wysokimi mandatami – 55-latek i 32-latek pili wspólnie alkohol, a potem wsiedli na rowery. Na ulicy Frenzla zostali zatrzymani do drogowej kontroli. Po badaniu alkomatem okazało się, że 55-latek ma w organizmie niemal pół promila, a 32-latek – ponad pół. To oznaczało mandaty w wysokości 1500 złotych i 2500 złotych.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Bytom policja

Bytom. Włamywacze zatrzymani na gorącym uczynku

Kobieta potrącona przez ciężarowe volvo

Bytomski4 policja1

Złodziej kamer zatrzymany

Bytomski4 1214193113

Kolejne potrącenie na przejściu dla pieszych

Bytomski4 policja bytom

Chcieli wyłudzić kredyt – nie udało się

Bytomski4 policja bytom

Pijany diler na nieproszonej prywatce

Bytomski2 27724552

Diler narkotyków zatrzymany