Wysokim mandatem zakończył się dla 41-letniego mieszkańca Bytomia spacer po... autostradzie

Wysokim mandatem ukarany został 41-latek z Bytomia, który… spacerował po autostradzie A1. Ukarani finansowo zostali także dwaj inni bytomianie, dla których rowerowa przejażdżka zakończyła się drogową kontrolą.

Pixabay
Policja zatrzymała na autostradzie 41-latka

W czwartek, o godzinie 7.30, dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Bytomiu otrzymał zgłoszenie – jednym z pasów autostrady A1, w kierunku Gliwic, miał iść mężczyzna. Patrol, który został wysłany na A1, potwierdził tę informację; jednym z pasów autostrady rzeczywiście szedł 41-letni mężczyzna. Badanie wykazało, że jest nietrzeźwy. Nie potrafił wytłumaczyć policjantom, jak znalazł się na autostradzie i dokąd szedł. Został ukarany mandatem w wysokości 2500 złotych.

Dwaj inni mieszkańcy Bytomia również zostali ukarani wysokimi mandatami – 55-latek i 32-latek pili wspólnie alkohol, a potem wsiedli na rowery. Na ulicy Frenzla zostali zatrzymani do drogowej kontroli. Po badaniu alkomatem okazało się, że 55-latek ma w organizmie niemal pół promila, a 32-latek – ponad pół. To oznaczało mandaty w wysokości 1500 złotych i 2500 złotych.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon