Wystartowało kino letnie. Pokazy odbędą się też w dzielnicach Bytomia

Pierwszy tegoroczny seans kina pod chmurką za nami. Publiczność zapełniła leżaki rozstawione na Rynku. Projekcje odbędą się jeszcze w Miechowicach, Rozbarku i Szombierkach.

Hubert Klimek / UM Bytom
Plenerowe bckino na rynku

Wzorem poprzednich lat Bytomskie Centrum Kultury w trakcie letniego sezonu zaprasza widzów nie tylko na seanse do swojej siedziby, ale też w plener. Cykl letnich pokazów rozpoczęła projekcja francuskiej komedii "Weselny toast" z Benjaminem Lavernhe, Sarą Giraudeau, Kyanem Khojandi oraz Guilaine Londez. Frekwencja dopisała - miejsca na leżakach zajęły tłumy bytomian, ale także mieszkańcy niektórych miast ościennych.

Seanse plenerowe w Bytomiu odbywają się w lipcowe i sierpniowe piątki. Projekcje odbędą się m.in. przy Pałacu w Miechowicach, hali na Skarpie w Szombierkach, na placu Barbary w Rozbarku, placu Stanek przed Becekiem oraz na Rynku. Bilety na seanse można zakupić w cenie zaledwie 5 zł w kasie BCK lub na stronie internetowej www.becek.pl. Organizatorzy zastrzegają jednak, że w razie niesprzyjających warunków atmosferycznych miejsce pokazów może zostać zmienione.

Program BCKina Plenerowego

22 lipca - ANNETTE - godzina 21:30, Pałac w Miechowicach

Międzynarodowa produkcja z kategorii romas/muzyka. To historia miłości słynnego komika Henry'ego i Ann, śpiewaczki o międzynarodowej sławie. Ponadczasowa opowieść o miłości, zazdrości i zemście. Scenariusz, muzykę i piosenki do filmu stworzył zespół Sparks.

29 lipca - PALM SPRINGS - godzina 21:30, Hala „Na Skarpie”

Półtoragodzinna komedia, idealna na czasy, gdy wszystko wydaje się bez sensu i być może najlepszym rozwiązaniem jest szalona impreza.

5 sierpnia - NIEOBLICZALNI - godzina 21:15, bytomski Rynek

To historia dwóch skrajnie różnych paryskich policjantów, dla których nie ma ludzi nietykalnych. Będą musieli oni rozwikłać kryminalną zagadkę, a przy okazji zadrzeć z wysoko postawionymi ludźmi władzy, którym wydaje się, że są... nietykalni.

12 sierpnia - NIEBO W GĘBIE - godzina 21:15, pl. Św. Barbary

Francuska komedia inspirowana prawdziwą, niezwykłą historią prezydenta Francji François Mitteranda i jego szefa kuchni w spódnicy. Na szczytach władzy czeka na bohaterkę jednak wiele pułapek…

19 sierpnia - NAJLEPSZE NAJGORSZE WAKACJE - godzina 21:15, Pałac w Miechowicach

Opowieść o nieśmiałym nastolatku Duncanie, który jedzie na pierwsze rodzinne wakacje z Trentem - nowym partnerem swojej mamy. Zapowiada się najgorsze lato w jego życiu...

26 sierpnia - NIE MA MOWY - godzina 21:15, Plac Karin Stanek

Romantyczna komedia o przeciwieństwach, które się przyciągają i o wrażliwości, która potrafi połączyć dwa bieguny.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon