Wystawa fotograficzna Pawła Szałankiewicza

Paweł od 10 lat związany jest z grupą poetycką „Obok sceny”, działającą przy Bytomskim Centrum Kultury. W ostatnich latach brał udział w wielu spotkaniach autorskich, audycjach radiowych, cyklach warsztatów poetyckich w Bytomiu i okolicznych miastach.

Bytomski2 fot P Szaankiewicz

Projekt artystyczny „Zamrożone w kadrze” to próba ukazania artystycznego dorobku dziennikarza, poety i fotografa z trochę innej perspektywy. Zawodowe zdjęcia Pawła Szałankiewicza to typowy reportaż, który jest dokumentacją i komentarzem współczesnej rzeczywistości w pracy dziennikarza gazety codziennej. Projekt „Zamrożone w kadrze” to prezentacja zdjęć artystycznych, które są połączeniem dziennikarskiej dociekliwości, poetyckiej wrażliwości i próby ukazania świata z własnej perspektywy. Bytom to miasto rodzinne Pawła Szałankiewicza. Od 10 lat związany jest z grupą poetycką „Obok sceny”, działającą przy Bytomskim Centrum Kultury. W ostatnich latach brał udział w wielu spotkaniach autorskich, audycjach radiowych, cyklach warsztatów poetyckich w Bytomiu i okolicznych miastach. Zawodowo związany jest z redakcją „Dziennika Zachodniego” od 1998 r., a wcześniej z Klubem Sportowym „Polonia Bytom”. Jako dziennikarz i poeta jest osobą rozpoznawalną w śląskim środowisku kulturalnym. Wśród prezentowanych prac znajdą się między innymi zdjęcia artystów i osób publicznych: Piotra Roguckiego, Marii Peszek, Czesława Mozila, Wiesława Ciecieręgi, Antoniego Macierewicza, ale również anonimowych osób.

Podczas otwarcia wystawy wystąpi Mariola Konieczna, która pisze i śpiewa poezję. Współpracowała między innymi z dwutygodnikiem „Nowy Nurt”.Można ją usłyszeć w Trójkowej audycji „Gitarą i piórem”, ale też w kilku innych lokalnych rozgłośniach.Współpracuje z bytomską grupą poetycką „Obok Sceny”, „Dąbrowską Brygadą Poetycką” i „Portem Poetyckim” z Chorzowa. Jej teksty poetyckie oraz dotyczące poezji można przeczytać w „Sosnarcie”, kwartalniku „Szafa” oraz miesięczniku „Śląsk”.

Ekspozycja czynna do 17 sierpnia.

Czas: 6 sierpnia (wtorek) o 17.00 (otwarcie wystawy)
Miejsce: Biuro Promocji Bytomia, Rynek 7

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon