XVII Bytomska Jesień Literacka odbywa się od 22 do 26 listopada w Bytomskim Centrum Kultury

To kilka wydarzeń, składających się na nietuzinkowe poetyckie święto. Od 22 do 26 listopada 2023 Bytomskie Centrum Kultury zaprasza miłośników poezji do Bytomia.

Wehikul czasu bytom

W ramach XVII Bytomskiej Jesieni Literackiej BECEK zaprasza poetów – zawodowców oraz amatorów – do wzięcia udziału w XXVII Turniej Jednego Wiersza im. S. Horaka Warunkiem uczestnictwa jest nadesłanie drogą elektroniczną jednego oryginalnego utworu poetyckiego własnego autorstwa do dnia 8 listopada 2023 r. Laureatów konkursu poznamy 24 listopada (piątek) o godz. 17.00 w Pałacu w Miechowicach. Opłata wpisowa: 10 zł.

41. Bytomska Scena Recytatora – to kolejna okazja do zaprezentowania szerszej publiczności swoich talentów. Tegoroczna edycja poświęcona jest twórczości noblistki – Wisławy Szymborskiej. Na zgłoszenia czekamy do 15 listopada 2023 r. Zakwalifikowanych uczestników zaprosimy 22 listopada (środa) o godz. 16.00 do Młodzieżowego Domu Kultury nr 1 w Bytomiu. Opłata wpisowa: 10 zł.

Spektakl „Wehikuł czasu Szymborskiej” - Teatru ERATO, działającego w MDK 1 w Bytomiu to przedstawienie taneczne inspirowane twórczością poetki, zawierające współczesny przekaz, czytelny dla osób w każdym wieku. Jest tak skonstruowany, aby pokazać wszechstronność i analityczny umysł autorki oraz jej wrażliwość na otaczający świat. Na spektakl zapraszamy 23 listopada (czwartek) o godz. 18.00 w Bytomskim Centrum Kultury. Bilety: 15 zł.

Finał, tegorocznej Jesieni Literackiej odbędzie się 26 listopada (niedziela), o godz. 17.00. Wydarzenie to „nieklasyczny” koncert poetycko-muzyczny obchodzącego w tym roku 60. urodziny Wiesława Ciecieręgi. Jubileuszowy koncert jest również okazją do PREMIERY książki - „30 kwiatów”, czyli publikacji dokumentującej 30 lat istnienia Festiwalu Piosenki Poetyckiej „Kwiaty na kamieniach”. Udział gościnny w koncercie: Martyna Ciecieręga-Wilk, Eliza Ćwięczek, Nikola Kapuścińska i Koncertowa Orkiestra Dęta „Power of Winds” pod dyrekcją Klaudiusza Jani. Wydarzenie poprzedzi Gala wręczenia Medali Miasta Bytomia. Bilety: 25 zł.

Spektakl Zimowa Przygoda 1

Może Cię zainteresować:

Magiczne Mikołajki z Bytomskim Centrum Kultury już w niedzielę 3 grudnia 2023 r. Sprawdź program i atrakcje

Autor: Katarzyna Pachelska

23/11/2023

Romeos Julias fot Andrzej Grabowski 01

Może Cię zainteresować:

Ekstatyczny i wyzwalający taniec kontra duszna rzeczywistość pandemii. Ars Cameralis: "Romeos & Julias unplagued. Traumstadt” w Teatrze Rozrywki w Chorzowie

Autor: Katarzyna Pachelska

23/11/2023

Makbet opera slaska przed premiera 09

Może Cię zainteresować:

Baletowy "Makbet" przedpremierowo w Operze Śląskiej w Bytomiu. Namiętność i pragnienie władzy wyrażone tańcem

Autor: Katarzyna Pachelska

23/11/2023

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon