XVIII Zlot Pojazdów Militarnych „Śląskie Manewry” w Bytomiu za nami. Zobaczcie, jak było

Tank Crash, czyli miażdżenie przez czołgi osobówek, pokaz teatru ognia, parada pojazdów militarnych przez centrum miasta, prezentacje ich możliwości, czy Piknik Służb Mundurowych – to tylko niektóre z atrakcji, jakie czekały na uczestników XVIII Zlotu Pojazdów Militarnych „Śląskie Manewry”, który w miniony weekend odbywał się w Bytomiu.

Śląskie Manewry to jedna z największych imprez militarnych w Polsce. Odbywa się cyklicznie, począwszy od 2005 roku.

Tegoroczna, XVIII już edycja wydarzenia rozpoczęła się w piątek (2 czerwca) popołudniu, ale wszystko, co najciekawsze działo się w sobotę i niedzielę. A działo się wiele. W sobotnie przedpołudnie odbyła się parada pojazdów militarnych, po której nastąpiła ich prezentacja, a także oficjalne powitanie uczestników zlotu przez prezydenta miasta. Popołudniu można było zobaczyć pokazy wozów bojowych na arenie oraz Tank Crash, czyli miażdżenie przez czołgi osobówek. Były występy górniczej orkiestry dętej oraz pokazy teatru ognia.

W niedzielę przez cały dzień trwał Piknik Służb Mundurowych, na którym swoje stanowiska miały m.in. straż pożarna, policja i Wojska Obrony Terytorialnej. Były też pokazy uzbrojenia i wyposażenia jednostek Wojska Polskiego, militarny jarmark, pokazy ratownictwa i występ dudziarzy z zespołu Częstochowa Pipes and Drums.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon