Z nożem na ochroniarza. Dwójka złodziejaszków zwinęła alkohol ze sklepu

Skok na półkę z alkoholami zakończył się spektakularną porażką. Policjanci i tak złapali złodziei. Obaj mogą skończyć w więzieniu.

Noz w rece

Do napadu na sklep przy ulicy Wrocławskiej doszło w sobotę po godzinie 20:00. Dwóch młodych mężczyzn zabrało alkohol z półki, a następnie próbowali opuścić obiekt bez płacenia za towar. Drogę wyjścia zatarasował im jednak pracownik ochrony. Wtedy jeden ze złodziei wyciągnął nóż i zagroził jego użyciem, dzięki czemu udało mu się zbiec ze sklepu.

Na miejsce wezwano Policję. Funkcjonariusze zatrzymali 25-letniego złodzieja, któremu nie udało się uciec. Jego młodszy towarzysz nie zdołał długo się ukrywać. Policjanci już następnego dnia dokonali jego zatrzymania.

Jak się okazało, 21-latek był osobą poszukiwaną do odbycia kary pozbawienia wolności. Co więcej, w jego mieszkaniu znaleziono metamfetaminę, z której można by przygotować ok. 30 porcji dilerskich.

Obydwoje zatrzymani usłyszeli zarzuty. Prokurator zadecydował o objęciu 25-latka policyjnym dozorem, natomiast 21-latek, który groził ochroniarzowi nożem trafił do aresztu za wcześniejsze przewinienia. Za popełnione czyny grozi im do 10 lat więzienia.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Podkaszanie trawy

Chcieli sobie skosić trawę. Mogą pójść siedzieć

Napad na jubilera w Bytomiu

Napad na jubilera w Bytomiu. Skradziono biżuterię

Wypadek na ul. Strzelców Bytomskich

Kobieta przebiegała przez jezdnię i wpadła pod autobus

Bytomski2 policja bytom

Włamanie, pobicie z siekierą w ręce – dozór...

Bytomski2 1374790165

Napadając na kobietę zranił ją i okradł

Bytomski2 330748056

Napad na przystanku

Bytomski2 2134951393

Drugi sprawca marcowego napadu zatrzymany