Z powodu koronawirusa zmarł dziś 59-letni bytomianin

Ministerstwo zdrowia poinformowało o kolejnych ofiarach koronawirusa. Dziś zmarł 59-letni mieszkaniec Bytomia, u którego potwierdzono zakażenie SARS-CoV-2. To już czwarta ofiara groźnego wirusa w naszym mieście.

Zgodnie z danymi z Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Bytomiu oraz Szpitala Specjalistycznego nr 1 w Bytomiu 4 kwietnia 137 osób z Bytomia było objętych kwarantanną, 12 osób, w tym 3 z Bytomia, hospitalizowano z powodu podejrzenia zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2 w Szpitalu Specjalistycznym nr 1 (oddział zakaźny), a 238 osób pozostawało pod nadzorem epidemiologicznym. Z kolei u aż 42 osób z Bytomia potwierdzono wynik dodatni.

Natomiast Śląski Urząd Wojewódzki poinformował, że dodatnie wyniki potwierdziło dziś badanie 17 nowych próbek pobranych w szpitalu specjalistycznym w Bytomiu oraz próbki pobrane od 7 pacjentów szpitala nr 2 w Bytomiu.

Ministerstwo zdrowia podało z kolei, że dziś zmarła także 89-letnia mieszkanka Chorzowa zakażona koronawirusem, która była hospitalizowana w bytomskim szpitalu.

Jak informuje Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Katowicach, w sumie liczba zakażonych w Polsce wynosi 3627, a zmarłych – 79. Z kolei w naszym województwie z powodu koronawirusa zmarły już 23 osoby (ministerstwo podaje w tej chwili 22 osoby). Są też i dobre wieści, bowiem mamy 12 ozdrowieńców, czyli osoby z potwierdzonym COVID-19, które wyzdrowiały.

fot. pixabay.com

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon

czytaj więcej:

IMG 8019

Bytomianie zapłacą więcej za śmieci. Podwyżka jesienią

Pokojowa manifestacja na Rynku w Bytomiu

Bytomianie solidarni z Ukrainą [ZDJĘCIA]

Straż pożarna Bytom (zdjęcie ilustracyjne)

Nocny pożar w kamienicy w Bytomiu. 12 osób ewakuowano

Przedszkole 48 remont

Przedszkole już nie szpeci. Jest estetycznie i ciepło

Nowy arcybiskup archidiecezji katowickiej Adrian Galbas

Nowy arcybiskup diecezji katowickiej pochodzi z Bytomia!

Nominacja Wiesława Kukuły do stopnia generała broni

Trzecia gwiazdka dla generała Wiesława Kukuły, dowódcy WOT

Ul. Dworcowa w Bytomiu

Przebudowa ul. Dworcowej. Co nas czeka? Niedługo konsultacje