Zabiegi laserowe: nowoczesny sprzęt pozwala zadbać o zdrowie i urodę. Jesień sprzyja tego typu zabiegom.

Jesień to najlepsza pora, by rozpocząć terapie laserowe, dla których przeciwwskazaniem jest intensywne promieniowanie słoneczne. O tym, iż zabiegi laserowe to tajemnica piękna wielu gwiazd wiemy wszyscy, nie wszyscy jednak tak naprawdę wiemy, jakich efektów możemy oczekiwać. Tym bardziej, że na rynku dostępnych jest wiele rodzajów tego typu urządzeń, a często nazywa się laserami także urządzenia IPL, choć z laserem nie mają nic wspólnego.

Zdjęcie Główne

Bez takiej wiedzy możemy zostać wprowadzeni w błąd i zapłacić niemałe pieniądze za zabieg, który tak naprawdę nie przyniesie oczekiwanego przez nas efektu.

Poprosiliśmy o kilka słów na temat lasera frakcyjnego co2, mgr Martę Wybraniec, kosmetologa i właścicielkę gabinetu Health&Beauty w Bytomiu przy ul. Moniuszki 26A.

W ofercie pani gabinetu są zabiegi laserem frakcyjnym co2. Czego tak naprawdę można spodziewać się po takim zabiegu? I jakich problemów możemy się pozbyć przy jego pomocy?

Generalnie lasery co2 to lasery odparowujące tkankę. Oznacza to, że przy ich pomocy możemy usunąć wszelkie niepożądane zmiany na skórze, typu włókniaki, brodawki, pieprzyki i różnego typu narośla. W systemie frakcyjnym działanie lasera co2 polega na kontrolowanym uszkodzeniu tkanki tylko w wybranych punktach (frakcjach). Jeśli uszkodzimy skórę tylko częściowo (frakcyjnie), będzie ona szybko dążyła do regeneracji. I odbuduje się jędrniejsza, gęściejsza i świeższa. Znikną wszelkie przebarwienia, plamy, nierówności, a blizny i zmarszczki się znacznie spłycą. Wszystko to razem daje, już po jednym zabiegu, efekt świeżości i odmłodzenia widoczny gołym okiem.

Żeby wystąpił taki efekt, zabieg musi być wykonany laserem frakcyjnym co2 ablacyjnym i to wysokiej klasy, aby możliwe było użycie odpowiednio wysokich parametrów. Lasery nieablacyjne bądź za niskie parametry zabiegowe nie dadzą tak natychmiastowego efektu i trzeba będzie wykonać całą serię zabiegów, by efekt ten w ogóle był zauważalny. W przypadku głębokich blizn czy sporych przebarwień w ogóle może okazać się, że nawet seria zabiegów nie spełni oczekiwań.

Jeśli następuje uszkodzenie skóry, to zabieg taki musi być chyba bolesny i gojenie po zabiegu wymaga czasu?

Ja osobiście pracuję na bardzo nowoczesnym laserze MiXto SX. Jest to laser produkcji europejskiej, ale sprzedawany głównie na rynek amerykański. Zabieg nim nie jest przyjemny, ale możliwe jest użycie wysokich parametrów bez ryzyka spowodowania blizn i jakichkolwiek powikłań, gdyż jest w nim opracowany specjalny skan, który nie dopuszcza do przegrzania tkanki. Producent zaleca pracę na sucho, bez maści znieczulającej i takie samo postępowanie pozabiegowe – nie używamy żadnych kremów ani maści, co powoduje bardzo szybkie gojenie. Suche środowisko zapobiega różnego rodzaju nadkażeniom, rozwojowi bakterii itp. Dlatego po 3 dniach już można nakładać makijaż, a po tygodniu na ogół skóra jest już całkowicie wygojona.

Czy po jednym zabiegu już mogę liczyć na to, że pozbędę się całkowicie blizn i przebarwień?

Na pewno przebarwień, co do blizn – one się spłycą, ale jeśli były głębokie, to zabieg trzeba będzie powtórzyć, a często odzyskanie idealnego wyglądu nie będzie możliwe. Jednak i tak efekt będzie widoczny i właściwie nie do osiągnięcia żadną inną techniką.

A co z rozstępami? To chyba laser też na tego typu problemy?

Dokładnie. Ablacyjny co2 frakcyjny również jest najlepszy na poprawę stanu skóry z rozstępami. I tu też efekt zawsze wystąpi, ale jeśli rozstępy są wieloletnie to, niestety, nigdy nie znikną całkowicie. Najlepiej zająć się nimi zaraz po pojawieniu, najpóźniej rok po.

Czy jeśli nie mam problemów z cerą – żadnych plam, przebarwień, blizn czy narośli, ale mój wiek jest już „lekkośredni” powinnam również korzystać z laserów?

Oczywiście, lasery to świetny sposób na przedłużenie młodego wyglądu. Jeśli zależy nam tylko na ujędrnieniu czy zagęszczeniu skóry, czyli odbudowie włókien kolagenowych, to może nam wystarczyć zabieg laserem nieablacyjnym. Jeśli poza tym chcemy też odświeżenia skóry i ujednolicenia kolorystycznego, takiego efektu skóry jak po photoshopie, to także polecam ablacyjny.

Czy efekt po zabiegu jest natychmiastowy czy musimy czekać na niego dłuższy czas? I jak długo się utrzymuje?

Ten efekt skóry jak po photoshopie jest niemal natychmiastowy, tzn. po tygodniu, gdy skóra się wygoi, jest już świeża i jednolita. Działanie w głębszych warstwach, zwłaszcza skracanie włókien kolagenowych, wymaga jednak dłuższego czasu – minimum 6 tygodni. Co do utrzymywania się – efekt jest trwały – blizny czy rozstępy zostaną płytsze, przebarwienia znikają, ale jeśli mamy do nich skłonność, musimy zawsze pilnować, by nie pojawiły się nowe. Podobnie z ujędrnieniem i odmłodzeniem skóry – efekt zostaje, ale skóra będzie nadal podlegała normalnym procesom starzenia. Dlatego warto wykonywać taki zabieg co rok-dwa.

W listopadzie i grudniu wszyscy Czytelnicy na hasło: "BYTOMSKI" mogą wykonać zabieg na twarz ze zniżką 100 zł.

Informacje i zapisy tel. 515 607 907

Klinika HB
Bytom, ul. Moniuszki 26a
FACEBOOK

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon