Zabójstwo 13-letniej Patrycji z Bytomia. Rozpoczął się proces Kacpra Ś.

Przed Sądem Rejonowym w Tarnowskich Górach rozpoczął się proces Kacpra Ś., który wskazał miejsce zbrodni i przyznał się do zabójstwa 13-letniej Patrycji z Bytomia. Do morderstwa doszło tuż przed jego 15-nastymi urodzinami, dlatego odpowiada jako nieletni.

Śląska Policja
Zatrzymany Kacper Ś.

Zabójstwo 13-letniej Patrycji z Bytomia to jedno z najtragiczniejszych wydarzeń, do których w 2021 roku doszło w województwie śląskim. Zaginęła 12 stycznia, a kolejnego dnia śledczy znaleźli jej ciało na nieużytkach za Kauflandem przy ul. Bytomskiej w Piekarach Śląskich.

- Sekcja zwłok wykazała, że do śmierci doprowadziło kilkanaście ciosów zadanych nożem w okolice klatki piersiowej, brzucha, nóg, rąk, a także podcięcie szyi - informowała wówczas prok. Joanna Smorczewska z Prokuratury Okręgowej w Gliwicach.

Do zabójstwa, dokonanego nożem kuchennym, podczas policyjnych czynności przyznał się niespełna 15-letni w momencie zbrodni Kacper Ś. - Wziął również udział w eksperymencie procesowym, podczas którego wskazał miejsce ukrycia ciała pokrzywdzonej - wyjaśniała prok. Joanna Smorczewska.

Dlaczego sięgnął po nóż? Rodzice nastolatki ujawnili, że była ona umówiona na wizytę u ginekologa, który potwierdziłby, że jest w ciąży. Ojcem miał być właśnie Kacper Ś., a zabójstwo miało to zatuszować.

Kacper S. odpowiada przed sądem jako nieletni

Ostatnie miesiące Kacper Ś. spędził m.in. w Krajowym Ośrodku Psychiatrii Sądowej dla Nieletnich w Garwolinie.

We wtorek, 14 grudnia, w Sądzie Rejonowym w Tarnowskich Górach rozpoczął się jego proces. W związku z wrażliwym charakterem sprawy media nie mogą brać w niej udziału, co oznacza, że wszystko toczy się za zamkniętymi drzwiami.

W ocenie śledczych dopuścił się zabójstwa, a także przerwania ciąży, gdy dziecko poczęte było już zdolne do samodzielnej egzystencji. Nastolatek odpowiada przed wymiarem sprawiedliwości jako osoba nieletnia, ponieważ zbrodni dokonał tuż przed swoimi 15-nastymi urodzinami.

Rozstrzygnięcie może nastąpić najwcześniej w czwartek, 16 grudnia. Wówczas być może poznamy wyrok. Najsurowsza kara, jaka grozi Kacprowi Ś., to pobyt w zakładzie poprawczym do 21 roku życia.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Zatrzymanie Kacpra Ś.

Kacper Ś. najbliższe lata spędzi w zakładzie poprawczym

Bytomski Śpiący Lew

Uszkodzonego przez wandali Śpiącego Lwa poddano konserwacji

IMG 8019

Bytomianie zapłacą więcej za śmieci. Podwyżka jesienią

Nowy arcybiskup archidiecezji katowickiej Adrian Galbas

Nowy arcybiskup diecezji katowickiej pochodzi z Bytomia!

Ulica Miarki, Bytom

Ulica Miarki. Nowa organizacja ruchu już na stałe

Nominacja Wiesława Kukuły do stopnia generała broni

Trzecia gwiazdka dla generała Wiesława Kukuły, dowódcy WOT

Ul. Dworcowa w Bytomiu

Przebudowa ul. Dworcowej. Co nas czeka? Niedługo konsultacje