Zabójstwo 13-letniej Patrycji z Bytomia. Rozpoczął się proces Kacpra Ś.

Przed Sądem Rejonowym w Tarnowskich Górach rozpoczął się proces Kacpra Ś., który wskazał miejsce zbrodni i przyznał się do zabójstwa 13-letniej Patrycji z Bytomia. Do morderstwa doszło tuż przed jego 15-nastymi urodzinami, dlatego odpowiada jako nieletni.

Śląska Policja
Zatrzymany Kacper Ś.

Zabójstwo 13-letniej Patrycji z Bytomia to jedno z najtragiczniejszych wydarzeń, do których w 2021 roku doszło w województwie śląskim. Zaginęła 12 stycznia, a kolejnego dnia śledczy znaleźli jej ciało na nieużytkach za Kauflandem przy ul. Bytomskiej w Piekarach Śląskich.

- Sekcja zwłok wykazała, że do śmierci doprowadziło kilkanaście ciosów zadanych nożem w okolice klatki piersiowej, brzucha, nóg, rąk, a także podcięcie szyi - informowała wówczas prok. Joanna Smorczewska z Prokuratury Okręgowej w Gliwicach.

Do zabójstwa, dokonanego nożem kuchennym, podczas policyjnych czynności przyznał się niespełna 15-letni w momencie zbrodni Kacper Ś. - Wziął również udział w eksperymencie procesowym, podczas którego wskazał miejsce ukrycia ciała pokrzywdzonej - wyjaśniała prok. Joanna Smorczewska.

Dlaczego sięgnął po nóż? Rodzice nastolatki ujawnili, że była ona umówiona na wizytę u ginekologa, który potwierdziłby, że jest w ciąży. Ojcem miał być właśnie Kacper Ś., a zabójstwo miało to zatuszować.

Kacper S. odpowiada przed sądem jako nieletni

Ostatnie miesiące Kacper Ś. spędził m.in. w Krajowym Ośrodku Psychiatrii Sądowej dla Nieletnich w Garwolinie.

We wtorek, 14 grudnia, w Sądzie Rejonowym w Tarnowskich Górach rozpoczął się jego proces. W związku z wrażliwym charakterem sprawy media nie mogą brać w niej udziału, co oznacza, że wszystko toczy się za zamkniętymi drzwiami.

W ocenie śledczych dopuścił się zabójstwa, a także przerwania ciąży, gdy dziecko poczęte było już zdolne do samodzielnej egzystencji. Nastolatek odpowiada przed wymiarem sprawiedliwości jako osoba nieletnia, ponieważ zbrodni dokonał tuż przed swoimi 15-nastymi urodzinami.

Rozstrzygnięcie może nastąpić najwcześniej w czwartek, 16 grudnia. Wówczas być może poznamy wyrok. Najsurowsza kara, jaka grozi Kacprowi Ś., to pobyt w zakładzie poprawczym do 21 roku życia.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon