Zaczyna się remont wiaduktu na ul. Chorzowskiej nad al. Jana Pawła II. Od 2 listopada duże utrudnienia

Uwaga, kierowcy podróżujący drogą DK 79 z centrum Bytomia i z Piekar Śląskich w kierunku Chorzowa, i z Chorzowa do centrum Bytomia. We wtorek, 2 listopada 2021 r. rozpocznie się remont wiaduktu na ul. Chorzowskiej nad al. Jana Pawła II w dzielnicy Rozbark. Sprawdźcie, jakie utrudnienia przewidują drogowcy.

We wtorek, 2 listopada rozpocznie się przebudowa nawierzchni wiaduktu na ul. Chorzowskiej nad al. Jana Pawła II.

Remont wiaduktu w ciągu ulicy Chorzowskiej w Bytomiu

To ważny fragment DK 79, czyli drogi łączącej Bytom z Chorzowem i Katowicami. To również obiekt, jaki wykorzystują mieszkańcy Rozbarku, aby dostać się do przystanków komunikacji tramwajowej w okolicach ul. Arki Bożka.

- Remont nawierzchni jezdni ul. Chorzowskiej na wiadukcie jest konieczny ze względu na jej zły stan - mówi Michał Bieda, zastępca prezydenta Bytomia. - Podczas prac wykonawca przeprowadzi także remont chodnika oraz niezbędne roboty mostowe, w tym m.in. naprawę schodów wraz z wymianą skorodowanej rynny dla wózków dla dzieci - dodaje.

Remont obejmuje m.in.

  • wymianę nawierzchni i konstrukcji drogi na dojazdach,
  • wymianę krawężników,
  • naprawę chodnika z kostki betonowej,
  • remont schodów wraz z wymianą skorodowanej rynny na wózki dla dzieci

Wykonawca - firma Drogopol Sp. z o.o. z Katowic - przeprowadzi także roboty mostowe, między innymi: odtworzenie oryginalnego geometrycznego kształtu uszkodzonych przez przejeżdżające pojazdy belek przęsła, zabezpieczenia antykorozyjne balustrad oraz remont dylatacji schodów.

Utrudnienia w ruchu i zwężenia od 2 listopada

Od 2 listopada na tym fragmencie ul. Chorzowskiej należy się spodziewać utrudnień drogowych i zmiany organizacji ruchu. Wyłączone z ruchu kołowego zostaną dwa pasy jezdni po południowej stronie ul. Chorzowskiej (kierunek z centrum do Chorzowa), a cały ruch będzie się odbywać po dwóch pasach jezdni ul. Chorzowskiej od strony północnej. Z kolei ze względu na konieczność wykonania robót pod wiaduktem, zostanie zawężony jeden pas jezdni al. Jana Pawła II w kierunku dojazdu do ul. Chorzowskiej.

Zmiana organizacji ruchu w I etapie będzie obowiązywać do 19 listopada, po czym prace drogowe zostaną przeniesione na drugą część jezdni ulicy Chorzowskiej. Wszystkie prace związane z przebudową konstrukcji nawierzchni wiaduktu zakończą się do końca 2021 roku.

Remont będzie kosztować 950 tys. zł.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon

czytaj więcej:

IMG 8019

Bytomianie zapłacą więcej za śmieci. Podwyżka jesienią

Pokojowa manifestacja na Rynku w Bytomiu

Bytomianie solidarni z Ukrainą [ZDJĘCIA]

Straż pożarna Bytom (zdjęcie ilustracyjne)

Nocny pożar w kamienicy w Bytomiu. 12 osób ewakuowano

Przedszkole 48 remont

Przedszkole już nie szpeci. Jest estetycznie i ciepło

Ulica Miarki, Bytom

Ulica Miarki. Nowa organizacja ruchu już na stałe

Nominacja Wiesława Kukuły do stopnia generała broni

Trzecia gwiazdka dla generała Wiesława Kukuły, dowódcy WOT

Alicja Omięcka

Podwyżki dla pracowników Kolei Śląskich już od 1.10.2021!