Zaczyna się remont wiaduktu na ul. Chorzowskiej nad al. Jana Pawła II. Od 2 listopada duże utrudnienia

Uwaga, kierowcy podróżujący drogą DK 79 z centrum Bytomia i z Piekar Śląskich w kierunku Chorzowa, i z Chorzowa do centrum Bytomia. We wtorek, 2 listopada 2021 r. rozpocznie się remont wiaduktu na ul. Chorzowskiej nad al. Jana Pawła II w dzielnicy Rozbark. Sprawdźcie, jakie utrudnienia przewidują drogowcy.

We wtorek, 2 listopada rozpocznie się przebudowa nawierzchni wiaduktu na ul. Chorzowskiej nad al. Jana Pawła II.

Remont wiaduktu w ciągu ulicy Chorzowskiej w Bytomiu

To ważny fragment DK 79, czyli drogi łączącej Bytom z Chorzowem i Katowicami. To również obiekt, jaki wykorzystują mieszkańcy Rozbarku, aby dostać się do przystanków komunikacji tramwajowej w okolicach ul. Arki Bożka.

- Remont nawierzchni jezdni ul. Chorzowskiej na wiadukcie jest konieczny ze względu na jej zły stan - mówi Michał Bieda, zastępca prezydenta Bytomia. - Podczas prac wykonawca przeprowadzi także remont chodnika oraz niezbędne roboty mostowe, w tym m.in. naprawę schodów wraz z wymianą skorodowanej rynny dla wózków dla dzieci - dodaje.

Remont obejmuje m.in.

  • wymianę nawierzchni i konstrukcji drogi na dojazdach,
  • wymianę krawężników,
  • naprawę chodnika z kostki betonowej,
  • remont schodów wraz z wymianą skorodowanej rynny na wózki dla dzieci

Wykonawca - firma Drogopol Sp. z o.o. z Katowic - przeprowadzi także roboty mostowe, między innymi: odtworzenie oryginalnego geometrycznego kształtu uszkodzonych przez przejeżdżające pojazdy belek przęsła, zabezpieczenia antykorozyjne balustrad oraz remont dylatacji schodów.

Utrudnienia w ruchu i zwężenia od 2 listopada

Od 2 listopada na tym fragmencie ul. Chorzowskiej należy się spodziewać utrudnień drogowych i zmiany organizacji ruchu. Wyłączone z ruchu kołowego zostaną dwa pasy jezdni po południowej stronie ul. Chorzowskiej (kierunek z centrum do Chorzowa), a cały ruch będzie się odbywać po dwóch pasach jezdni ul. Chorzowskiej od strony północnej. Z kolei ze względu na konieczność wykonania robót pod wiaduktem, zostanie zawężony jeden pas jezdni al. Jana Pawła II w kierunku dojazdu do ul. Chorzowskiej.

Zmiana organizacji ruchu w I etapie będzie obowiązywać do 19 listopada, po czym prace drogowe zostaną przeniesione na drugą część jezdni ulicy Chorzowskiej. Wszystkie prace związane z przebudową konstrukcji nawierzchni wiaduktu zakończą się do końca 2021 roku.

Remont będzie kosztować 950 tys. zł.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon