Zadbaj o siebie i swoich bliskich! Skorzystaj z bezpłatnych badań profilaktycznych w Agorze Bytom

Czy wiesz ile masz w organizmie wody, a ile tkanki tłuszczowej? Kiedy ostatni raz sprawdzałeś poziom glukozy i mierzyłeś ciśnienie? Podczas akcji „Zdrowie pod kontrolą” skorzystasz z bezpłatnych badań profilaktycznych, porad dotyczących prawidłowego żywienia i nauczysz się pierwszej pomocy. Przyjdź w sobotę, 11 maja do Agory Bytom i zadbaj o zdrowie swojej całej rodziny.

Zadbaj o siebie i swoich bliskich skorzystaj z bezplatnych badan profilaktycznych w agorze bytom

Bezpłatne badania glukozy, pomiary ciśnienia, wody i tłuszczu w organizmie, a także liczne porady dotyczące profilaktyki chorób cywilizacyjnych – to i wiele więcej czeka na odwiedzających Agorę Bytom. Organizatorem jest Międzynarodowe Stowarzyszenie Studentów Medycyny IFMSA-Poland Oddział Śląsk, które zrzesza studentów medycyny i młodych lekarzy.

Studentki i studenci medycyny udzielą porad dotyczących m. in. prawidłowego odżywiania, zasad udzielania pierwszej pomocy, profilaktyki przeciwnowotworowej i zdrowia psychicznego. Ponadto w ramach Programu Stałego ds. Zdrowia i Praw Reprodukcyjnych w tym HIV i AIDS, otwarte zostaną stanowiska dotyczące samobadania piersi oraz jąder, a także uświadomienia jak wygląda badanie cytologiczne.

Organizacja zrzeszająca studentów medycyny i młodych lekarzy przygotowała także coś dla najmłodszych uczestników wydarzenia. Dzieci będą miały okazję wcielić się w rolę lekarzy Szpitala Pluszowego Misia. Na tym stanowisku zadbają o zdrowie swoich pluszaków, a tym samym oswoją się z lekarzami i badaniami.

Do wydarzenia dołączy również Polskie Towarzystwo Studentów Stomatologii. Na ich stanowisku będzie można zasięgnąć porad dotyczących higieny jamy ustnej, a także wyposażyć się w próbki past do zębów i szczoteczek.

Hanna Petters, dyrektor Agory Bytom, podkreśla znaczenie tego wydarzenia – Jest nam niezmiernie miło, że możemy gościć w Agorze Bytom studentów i studentki z Międzynarodowego Stowarzyszenia Studentów Medycyny IFMSA-Poland Oddział Śląsk. Akcja „Zdrowie pod kontrolą” jest idealną okazją dla mieszkańców naszego miasta do zadbania o zdrowie swoje i swoich bliskich.

W ramach akcji „Zdrowie pod kontrolą” odbędą się:

  • badanie poziomu glukozy we krwi,
  • pomiar ciśnienia tętniczego,
  • pomiar wody i tkanki tłuszczowej,
  • porady dotyczące zasad zdrowego żywienia,
  • porady dotyczące higieny jamy ustnej,
  • porady dotyczące profilaktyki chorób cywilizacyjnych,
  • nauka samobadania piersi i jąder,
  • nauka pierwszej pomocy,
  • Szpital Pluszowego Misia – poprzez zabawę studenci pokażą, jak przełamać barierę dziecko – lekarz.

Wydarzenie odbędzie się w sobotę, 11 maja w centrum handlowym Agora Bytom na poziomie 0.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon