Zagłosuj na Gryfny Plac Zabaw w Bytomskim Budżecie Obywatelskim 2023

Centrum Sportów Wspinaczkowych i Siłowych SKARPA BYTOM zachęca do głosowania na Gryfny Plac Zabaw w tegorocznym bytomskim Budżecie Obywatelskim. Mieszkańcy mogą znaleźć go na liście projektów do 500 tys. zł pod numerem 2. Nowoczesne i ogólnodostępne miejsce rekreacji dla dzieci ma powstać przed obiektem szkoleniowo-noclegowym Przy Skarpie.

Widok 2 plac zabaw
– Dzięki kolejnej edycji Bytomskiego Budżetu Obywatelskiego wspólnie możemy stworzyć bezpieczne dla dzieci miejsce do zabawy i spędzania czasu wolnego. To projekt, który ma szansę powstać dzięki głosom bytomian – mówi Dobromir Bujak, inicjator projektu.

Wyjątkowe miejsce dla dzieci w każdym wieku

Na terenie Gryfnego Placu Zabaw będą znajdować się m.in.: drabinki, huśtawki, piaskownice, zjeżdżalnie, tunele, drewniane równoważnie, tyrolka, karuzela, ławeczki na sprężynkach, a to wszystko na bezpiecznej nawierzchni. Znajdą się też tam elementy interaktywne takie jak np. imitacja kokpitu samochodowego, bębenki i ksylofon. Powstanie wydzielona strefa dla starszych dzieci ze stołami do gry w planszówki, tenisa stołowego czy piłkarzyki. – Gryfny Plac Zabaw będzie zlokalizowany na terenie SKARPY BYTOM. W najbliższym sąsiedztwie nie ma miejsca, gdzie najmłodsi mieszkańcy Rozbarku mogliby spędzić aktywnie czas na zewnątrz. Plac będzie ogólnodostępny dla wszystkich dzieci, a dodatkowo monitorowany przez całą dobę, co pozwoli zminimalizować ryzyko zniszczeń czy wandalizmu. Teren przeznaczony na ten projekt ulokowany będzie w otoczeniu drzew i zieleni, dzięki czemu latem w godzinach południowych, znaczna jego część będzie zacieniona – podkreśla Dobromir Bujak.

Gryfny Plac Zabaw i Gryfne Wspinanie

SKARPA BYTOM wspiera inicjatywę, dlatego równolegle ze startem głosowania, w obiekcie rusza akcja “DARMOWE GRYFNE WSPINANIE” dla wszystkich dzieci z Bytomia. Gryfne Wspinanie to strefa wspinaczkowa dla najmłodszych, w której można korzystać z 14 kolorowych torów tematycznych z automatyczną asekuracją oraz z boulderowni dziecięcej. Promocja będzie obowiązywać przez cały weekend (23-24 września). Dodatkowo recepcja udostępni tablety, na których rodzice będą mogli oddać głos na Gryfny Plac Zabaw.

Dmuchana ściana w Parku Kachla

Dzieci, które nie skorzystają z weekendowej promocji, tydzień później będą miały kolejną bezpłatną możliwość spróbowania swoich sił we wspinaczce. W sobotę, 30 września w Parku Kachla najmłodsi bytomianie będą mogli powspinać się na dmuchanej ściance wspinaczkowej. Atrakcja będzie nadzorowana przez doświadczonych instruktorów. Na miejscu również będą zbierane głosy na projekt wspierany przez SKARPĘ BYTOM.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon