Zamiast na śmietnik, to do ziemi. Twoja choinka ozdobi miasto

Powraca akcja sadzenia choinek świątecznych w Bytomiu. Zamiast wyrzucać żywe drzewko na śmietnik, można oddać je do MZDiM, by następnie trafiło na któryś z tutejszych zieleńców.

Choinka na skwerze Szynol

Na pomysł ratowania choinek wpadli przed laty członkowie stowarzyszenia Miasto Dla Mieszkańców Bytom. We współpracy z Miejskim Zarządem Dróg i Mostów udało się go urzeczywistnić, dzięki czemu w dotychczasowych edycjach akcji wzięło udział już około 200 darczyńców, którzy przekazali swoje drzewka.

Choinki po przezimowaniu w szklarni zostały następnie zasadzone w wielu różnych miejscach na terenie Bytomia, w tym m.in.: pl. Słowiańskim, Akademickim, w Parku Amendy, przy promenadzie w Rozbarku, ul. Cyryla i Metodego czy na skwerze im. Szalonka w Łagiewnikach.

Jakie choinki można oddać?

Zbierane są choinki żywe, czyli te rosnące w donicach, a nie ścięte. Dobrze, jeśli wcześniej uda je się zahartować poprzez wystawienie ich do chłodnego pomieszczenia (np. korytarza lub garażu). Później należy je przywieźć do Zaplecza Technicznego MZDiM przy ul. Tarnogórskiej 1A (obok kortów tenisowych). Drzewko można zostawić pod bramą główną, a następnie zadzwonić domofonem i poinformować o przywiezieniu choinki. Na miejscu specjaliści sprawdzą stan rośliny i ocenią, czy nadaje się do zasadzenia w gruncie.

W dni robocze choinki będą przyjmowane w godzinach od 8.00 do 18.00. Poza tymi godzinami, w weekendy można je zostawiać koło bramy. Pracownicy wniosą je na teren Zaplecza Technicznego i umieszczą w specjalnie przygotowanej szklarni.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon