Zamiast na śmietnik, to do ziemi. Twoja choinka ozdobi miasto

Powraca akcja sadzenia choinek świątecznych w Bytomiu. Zamiast wyrzucać żywe drzewko na śmietnik, można oddać je do MZDiM, by następnie trafiło na któryś z tutejszych zieleńców.

Choinka na skwerze Szynol

Na pomysł ratowania choinek wpadli przed laty członkowie stowarzyszenia Miasto Dla Mieszkańców Bytom. We współpracy z Miejskim Zarządem Dróg i Mostów udało się go urzeczywistnić, dzięki czemu w dotychczasowych edycjach akcji wzięło udział już około 200 darczyńców, którzy przekazali swoje drzewka.

Choinki po przezimowaniu w szklarni zostały następnie zasadzone w wielu różnych miejscach na terenie Bytomia, w tym m.in.: pl. Słowiańskim, Akademickim, w Parku Amendy, przy promenadzie w Rozbarku, ul. Cyryla i Metodego czy na skwerze im. Szalonka w Łagiewnikach.

Jakie choinki można oddać?

Zbierane są choinki żywe, czyli te rosnące w donicach, a nie ścięte. Dobrze, jeśli wcześniej uda je się zahartować poprzez wystawienie ich do chłodnego pomieszczenia (np. korytarza lub garażu). Później należy je przywieźć do Zaplecza Technicznego MZDiM przy ul. Tarnogórskiej 1A (obok kortów tenisowych). Drzewko można zostawić pod bramą główną, a następnie zadzwonić domofonem i poinformować o przywiezieniu choinki. Na miejscu specjaliści sprawdzą stan rośliny i ocenią, czy nadaje się do zasadzenia w gruncie.

W dni robocze choinki będą przyjmowane w godzinach od 8.00 do 18.00. Poza tymi godzinami, w weekendy można je zostawiać koło bramy. Pracownicy wniosą je na teren Zaplecza Technicznego i umieszczą w specjalnie przygotowanej szklarni.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Byt makieta pl barbary

Jak odnowić stary Rozbark?

Karetka z Bytomia w Kijowie

Bytomska karetka jest już na froncie w Kijowie

Koci Gościniec w Bytomiu

Bytomski Koci Gościniec w tarapatach

Aula Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej przed i po remoncie

Najpiękniejsza sala koncertowa Bytomia po renowacji

Zrzutka - Pomóż mi uratować Mamę

Bytomiankę czeka operacja za 150 tys. zł...

243031991 560939268531171 6002739237003241243 n

Będą pomiary natężenia ruchu na ulicy Miarki i sąsiednich

Ulica Miarki w Bytomiu

Zwężenie ulicy Miarki, ograniczenie prędkości