Zapisz córkę na gimnastykę artystyczną. To dyscyplina, która kształtuje zgrabne ciało i silny charakter

Chłopcy mają orliki i piłkę nożną? A dziewczęta? Istnieje taki sport, który sprawia dziewczynkom ogromną frajdę, jest elegancki. Trenuje nie tylko wytrzymałość, siłę, gibkość czy zręczność, ale również takie cechy charakteru jak zdyscyplinowanie czy wytrwałość. To gimnastyka artystyczna. W Bytomiu zajęcia z tej dyscypliny prowadzi stowarzyszenie artystyczno-gimnastyczne OARTE. To jedyny klub z takimi zajęciami w Bytomiu.

Powołane do życia przez dwójkę rodziców zdolnej Alicji, małżeństwo Agnieszkę Machalicę i Grzegorza Lindela w marcu 2021 roku, Stowarzyszenie OARTE dziś prowadzi kilka grup dziewcząt, ćwiczących gimnastykę artystyczną wyczynowo lub rekreacyjnie. Zaprasza dziewczynki w wieku od 3. do 16. roku życia.

Stowarzyszenie artystyczno-gimnastyczne OARTE

tel. 733 209 309
mail: biuro@oarte.pl
Strona internetowa:
http://www.oarte.pl/
Profil na Facebooku: https://www.facebook.com/oarte.assoc

Dziewczynki uczą się pod okiem specjalistek, trenerek – Oleny z Ukrainy (licencjonowanej sędziny oraz trenerki Polskiego Związku Gimnastyki, byłej zawodniczki i zdobywczyni mistrzowskiej klasy sportowej na Ukrainie) oraz Natalii z Uzbekistanu (trenerki gimnastyki ogólnorozwojowej z elementami gimnastyki artystycznej oraz akrobatyki, choreografki profesjonalnych klubów tanecznych, nauczycielki tańca ludowego i klasycznego).

Oarte

Nabór dziewcząt na zajęcia Stowarzyszenia OARTE

Obecnie OARTE prowadzi nabór do grup:

  • gimnastyka z elementami tańca i gimnastyki artystycznej dla 3-latków,
  • grupa początkująca młodsza rocznik 2013 i młodsze,
  • grupa początkująca starsza rocznik 2012 i starsze,
  • grupa średniozaawansowana i wyczynowa

Oraz nabór do grupy:

  • Balet dla dzieci od 4. roku życia

Czy rodzice mogą sami ocenić, czy ich córka ma predyspozycje do gimnastyki artystycznej?

Raczej nie, dlatego gorąco zachęcamy, by przyjść do nas na bezpłatne zajęcia otwarte, naborowe – mówią założyciele klubu. – Organizujemy je raz w miesiącu. Wtedy dziecko samo może się przekonać, na czym polegają zajęcia w grupie początkującej, i samo zdecydować, czy połknęło bakcyla gimnastyki – dodają.

Ogłoszenia o zajęciach naborowych można znaleźć na profilu facebookowym OARTE.

Gdzie odbywają się zajęcia?

Zajęcia regularne Stowarzyszenie prowadzi aż 6 razy w tygodniu, łącznie z sobotami, głównie po południu, po godz. 17. Docelowo będą się odbywać w hali OSiR-u przy ul. Strzelców Bytomskich 131 w Bytomiu. Obecnie hala jest w remoncie, dlatego zajęcia są prowadzone w Hali na Skarpie (ul. Modrzewskiego 5a) i w Szkole Podstawowej nr 38.

Grupy początkujące ćwiczą dwa razy w tygodniu po godzinie, średniozaawansowane trzy razy po dwie godziny. Zaawansowane i wyczynowe mają nawet 18 godzin treningu w tygodniu. W zaawansowanych grupach sama rozgrzewka potrafi trwać godzinę.

Dziewczynki na pierwszym poziomie zaawansowania uczą się, jak prawidłowo się poruszać, chodzić, rozciągają się, mają zajęcia ogólnorozwojowe. Dopiero później dochodzą ćwiczenia układów z takimi przedmiotami jak:

  • Wstążka,
  • Piłka,
  • Obręcz
  • Skakanka,
  • Maczugi

Dziewczynki często uczestniczą w zawodach sportowych. – Decyzję o występie dziecka zawsze podejmuje rodzic, po konsultacji z trenerką – mówią założyciele klubu. – Niektóre dzieci ekscytują się występami, pięknymi kostiumami, inne nie zawsze umieją sobie poradzić z presją. Dla wszystkich wyjazd na zawody to niezła szkoła życia i przygoda – dodają.

Stowarzyszenie artystyczno-gimnastyczne OARTE, mimo że istnieje dopiero od marca 2021 r. może się pochwalić zawodniczką zakwalifikowaną do kadry Śląska w gimnastyce artystycznej i jedną w kadrze zapasowej.

Zajęcia w OARTE są odpłatne. Obowiązuje opłata członkowska.

OARTE współpracuje również z gabinetem fizjoterapii Blueball z Siemianowic Śląskich. Dzieci są pod opieką fizjoterapeuty, który np. zaleca odpowiednie ćwiczenia.

Oarte

Półkolonie i Mistrzostwa Śląska

Dla swoich podopiecznych, ale też dzieci z zewnątrz, OARTE zorganizował w ciągu ostatnich dwóch tygodni sierpnia półkolonie sportowe, które cieszyły się dużym powodzeniem u dziewczynek.

Okazją, by zachwycić się gimnastyką artystyczną, będą Otwarte Mistrzostwa Śląska w Gimnastyce Artystycznej, które odbędą się 18 i 19 września w Hali na Skarpie. OARTE jest, razem ze Śląskim Związkiem Gimnastyki Artystycznej, współorganizatorem tych zawodów. Na imprezę zgłoszono już 130 zawodniczek z całego województwa. Wstęp jest bezpłatny. Oprócz doznań wizualnych organizatorzy zapewniają też smakowe, bo pojawi się foodtruck ze zdrowym i smacznym jedzeniem i mobilna kawa.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon