Materiały wybuchowe w budynku przy ul. Estreichera. Ewakuowano kilkudziesięciu mieszkańców

Policja Śląska poinformowała o zatrzymaniu 28-letniego mężczyzny, który w Chorzowie, Rudzie Śląskiej i Bytomiu przetrzymywał narkotyki, broń palną, kilkaset sztuk amunicji i ponad 50 tys. złotych. Dodatkowo w jednym z mieszkań przy ulicy Estreichera funkcjonariusze znaleźli materiały wybuchowe z zapalnikiem. Służby ewakuowały wówczas kilkudziesięciu mieszkańców budynku.

Policja Śląska
Zatrzymanie 28 letniego mężczyzny

We wtorek, 3 stycznia w godzinach popołudniowych przy ulicy Karola Estreichera w Bytomiu służby ewakuowały kilkudziesięciu mieszkańców budynku. Powodem były znalezione materiały wybuchowe z zapalnikiem w jednym z mieszkań. Ich właścicielem był 28-letni mężczyzna, który w dwóch lokalizacjach na terenie Chorzowa i Rudy Śląskiej ukrywał 13 kg narkotyków, broń palną oraz kilkaset sztuk amunicji.

Po ewakuacji mieszkańców budynku, mieszkanie zostało zabezpieczone przez policyjnych kontrterrorystów. Na miejscu około godziny 15:00 zjawił się również jeden zastęp straży pożarnej, który zabezpieczał miejsce zdarzenia do momentu przybycia pirotechników.

Lokatorzy jeszcze tego samego dnia wrócili do mieszkań

Jak przekazał nam 3 stycznia mł. asp. Wojciech Krawczyk, rzecznik prasowy bytomskiej straży pożarnej, działania strażaków zostały zakończone przed godziną 17:00. Mieszkańcy budynku jeszcze tego samego dnia powrócili do swoich mieszkań.

Natomiast zespół prasowy Policji Śląskiej poinformował, że 28-letni mężczyzna został doprowadzony do prokuratury już dzień później, czyli 4 stycznia.

Narkotyki Bytom

Może Cię zainteresować:

40-latek z Bytomia przechowywał w mieszkaniu spore ilości amfetaminy, marihuany i haszyszu

Autor: Redakcja

04/01/2023

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon