Zawiedli, więc odchodzą. Ruszyła przebudowa Polonii Bytom

Polonia Bytom najpierw pożegnała się z kilkoma zawodnikami, a potem jednego pozyskała. To zwiastun dużych ruchów kadrowych w III-ligowcu, który w przyszłym sezonie znowu zamierza powalczyć o awans do II ligi.

Fot. Archiwum UM Bytom/Hubert Klimek
D4 N 9649 kopia

Polonia Bytom zajęła zaledwie trzecie miejsce w rozgrywkach III ligi. Mistrzostwo i jednocześnie awans do wyższej klasy rozgrywkowej zapewniła sobie rezerwa Zagłębia Lubin. W dodatku bytomian wyprzedziła także Ślęza Wrocław. Nie dziwi, że w niebiesko-czerwonych szeregach jest wielkie rozczarowanie.

Efekt jest taki, że szybko zapadła decyzja o konieczności przebudowy drużyny. W drużynie z Olimpijskiej zapowiada się gorące lato, bo okienko transferowe rozpoczęto od rozstania się z sześcioma zawodnikami.

Sebastian Pączko, Michał Płonka, Daniel Iwanek, Kordian Górka, Arkadiusz Maj oraz Kamil Mizera. Tych piłkarzy na pewno już nie zobaczymy w Polonii. Wobec większości z nich trenerzy, a także kibice mieli duże oczekiwania, a ostatecznie nie miało to przełożenia na boisko. Niektórzy mieli przebłyski, ale brakowało stabilnej formy, co potem przekładało się na wyniki.

Na pewno na ich miejsce przyjdą nowe twarze. Pierwsze wzmocnienie już poznaliśmy. Bytomianie udali się do pobliskiego Chorzowa i z Ruchu pozyskali Rusłana Zubkowa. To doświadczony środkowy obrońca, który do "Niebieskich" trafił w marcu tego roku.

To może być bardzo duże wzmocnienie. 30-latek regularnie grał w pierwszym składzie Ruchu. Tak też było w barażach o awans do I ligi, które dla chorzowskiego klubu skończyły się sukcesem. Po sezonie jednak sztab szkoleniowy podjął decyzję, że w wyższej klasie rozgrywkowej nie będzie dla niego miejsca w składzie.

- Przychodzę do Polonii grać o najwyższe cele. Chcę stać się liderem drużyny w defensywie. Jestem człowiekiem z charakterem, który wie, czego chcę. Dobrze gram technicznie, walczę o każdą piłkę, nigdy nie odpuszczam. Muszę wygrywać, to mnie napędza. Chciałbym przełożyć dobrą grę, jaką prezentowałem w Ruchu, na czas gry w Polonii - mówi Zubkow na oficjalnej stronie Polonii.

To oczywiście początek wzmocnień, ale bytomianie już pierwszym ruchem wysłali sygnał, że znowu chcą powalczyć o II ligę. Wiadomo już, że przygotowania do nowych rozgrywek rozpoczną się na początku lipca. III liga wystartuje w weekend 6-7 sierpnia, a wcześniej Polonia rozegra cztery sparingi kolejno z: Odrą Opole (8.07), Rozwojem Katowice (16.07), Hutnikiem Kraków (23.07) oraz Ruchem Zdzieszowice (30.07).

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon