Zbiórka na dokończenie remontu boiska Rodła Górniki. Sportowcy proszą o wsparcie internautów. To klub z ponad 100-letnią historią

Trwa zbiórka na dokończenie remontu boiska Rodła Górniki. Sportowcy proszą o wsparcie internautów. To klub z ponad 100-letnią historią, w którym karierę rozpoczynał m.in. Józef Wandzik.

Rodło Górniki - klub z ponad 100-letnią historią

Rodło Górniki to jeden z najstarszych klubów sportowych w tej części Śląska. Jego początki sięgają 1920 r., kiedy to w Górnikach powstał oddział Polskiego Towarzystwa Gimnastycznego ,,Sokół", pionierskiej organizacji wychowania fizycznego i sportu, najstarszej tego typu w Polsce. W wyniku plebiscytu 1921 r. tereny te znalazły się w granicach Niemiec i klub musiał zakończyć działalność. W 1926 r. powstał Sportclub Friedrichswille. Tuż po zakończeniu II wojny światowej działalność rozpoczął klub Rodło Górniki.

Kiedy w 2022 r. obchodzono jubileusz stulecia sportu w Górnikach, w meczu Rodła Górnika z oldbojami Schalke 04 Gelsenkirchen zagrali m.in. Martin Max, dwukrotny król strzelców Bundesligi, Olaf Thon - złoty medalista mistrzostw świata oraz wybitni reprezentanci Polski: Tomasz Wałdoch i Józef Wandzik, który w Rodle rozpoczynał swoją piłkarską karierę.

Remont boiska treningowego

Aktualnie Piłkarskie Towarzystwo Sportowe Rodło Górniki korzysta z boiska przy ul. Sportowej 8 w Bytomiu, na podstawie umowy użyczenia z 2016 roku. Zadaniem klubu jest m.in. utrzymywanie nieruchomości w należytym stanie technicznym przez prowadzenie bieżących remontów, napraw i konserwacji. W tym roku PTS Rodło otrzymało dotację z miasta w wysokości 3000 zł.

Trwają prace przy dokończeniu remontu boiska treningowego. Dwa lata temu zamontowano w tym miejscu ogrodzenie oraz piłkochwyty za bramkami. Inwestycja została zrealizowana w ramach Bytomskiego Budżetu Obywatelskiego i projektu „Razem dla Stolarzowic i Górnik”, na który składały się cztery różne zadania. W kolejnym etapie przygotowano murawę, a na finiszu planowana jest instalacja oświetlenia i zamontowanie wiaty stadionowej dla zawodników rezerwowych.

Trwa zbiórka na dokończenie remontu

Klub prosi internautów o wsparcie finansowe, ponieważ brakuje wystarczających środków do ukończenia budowy dolnego boiska. Na platformie zrzutka.pl zorganizowano zbiórkę na kwotę 10 tys. zł. - Klub jest utrzymywany na bieżąco głównie dzięki pierwszej drużynie, która gra w A klasie. To dzięki ich zaangażowaniu oraz składką wszystkich zawodników i pracowników klubu, możemy nadal istnieć i rozwijać się.

- Od lat walczymy, by utrzymać tradycję i kontynuować działalność, ale teraz potrzebujemy waszej pomocy bardziej niż kiedykolwiek wcześniej. Aktualnie naszym głównym celem jest ukończenie budowy dolnego boiska, które jest kluczowym elementem naszej infrastruktury. Dzięki wielkiemu zaangażowaniu naszej drużyny oldboji, prace ruszyły, ale niestety, brakuje nam środków na dalsze wykończenie. To właśnie dzięki zbiórkom organizowanym przez naszych przyjaciół z drużyny oldbojów ta inicjatywa zyskuje realny kształt - czytamy w opisie zbiórki.
Pb lublinianka skarpa

Może Cię zainteresować:

Bytomscy koszykarze walczą w play-offach. Wszystko rozstrzygnie się Na Skarpie

Autor: Daniel Lekszycki

16/04/2024

770 km dla bytomia

Może Cię zainteresować:

Dla nich 770 kilometrów to pestka. Taki dystans przebyli na urodziny Bytomia

Autor: Daniel Lekszycki

12/04/2024

Nowak nikodemowicz

Może Cię zainteresować:

Joachim Nowak: Trzeba przywrócić Polonię na należne jej miejsce

Autor: Redakcja Bytomski

29/03/2024

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon