Zdewastował znak drogowy. Namalował na nim liczbę bestii

Podszedł do znaku drogowego i namalował sprayem „666”. Nie wiedział, że obserwują go kamery. Został pojmany przez Straż Miejską.

Byt symbol bestii bytom

Do dewastacji znaku doszło w poniedziałek 9 sierpnia, przy ul. Kędzierzyńskiej w Bytomiu. Wandal napisał na znaku drogowym sprayem „666”. Symbol ten jest nazywany "Liczbą Bestii". Odnosi się do jednej z postaci 13 rozdziału Apokalipsy św. Jana, która utożsamiana jest często z szatanem.

Tam jest zakaz wjazdu. Zwykle ścigamy kierowców, którzy ten zakaz łamią – wyjaśnia zastępca komendanta Straży Miejskiej w Bytomiu Dariusz Żurawski. – Tym razem kamery zarejestrowały osobę, która chciała ten znak niszczyć – dodaje.

Na tym jednak się nie skończyło. Na zaporze betonowej namalował inny napis, tym razem trudny do odczytania. Wandal został ukarany dwoma mandatami karnymi na łączną kwotę tysiąca złotych. Pierwszy mandat w wysokości 500 zł został nałożony za zniszczenie znaku drogowego, a drugi też w wysokości 500 zł za umieszczanie napisów w miejscu do tego nieprzeznaczonym. Znak drogowy został wymieniony na nowy.

fot. UM Bytom

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon