Ze Skarpy Bytom na Igrzyska Olimpijskie. Centrum Sportów Wspinaczkowych i Siłowych szkoli już we wszystkich wspinaczkowych konkurencjach olimpijskich

Dzieci i młodzież mogą w ośrodku Skarpa Bytom skorzystać od października z profesjonalnego systemu szkoleń wspinaczki na czas. Zajęcia są prowadzone pod okiem Andrzeja Kajdana, trenera wspinaczki sportowej Polskiego Związku Alpinizmu. Dzięki poszerzeniu oferty, Centrum Sportów Wspinaczkowych i Siłowych SKARPA BYTOM szkoli już we wszystkich wspinaczkowych konkurencjach olimpijskich.

Ze skarpy Bytom na Igrzyska Olimpijskie

Popularność wspinaczki w Polsce z każdym rokiem rośnie, a to m.in. za sprawą sukcesów naszych reprezentantów na arenie międzynarodowej i debiutu wspinaczki sportowej na Igrzyskach Olimpijskich w 2020 roku. SKARPA BYTOM rusza ze szkoleniami, których celem jest wyłonienie kolejnych młodych talentów w konkurencji wspinaczki na czas.

Szkolenie pod okiem doświadczonego profesjonalisty

Zajęcia prowadzi Andrzej Kajdan, który już od ośmiu lat jest trenerem wspinaczki sportowej Polskiego Związku Alpinizmu. Na koncie ma liczne sukcesy. Był powołany czterokrotnie do sztabu szkoleniowego Reprezentacji Polski na Mistrzostwa Świata Juniorów oraz Mistrzostwa Europy Juniorów, podczas których polscy reprezentanci zdobywali medale mistrzowskie. Wielokrotnie kierował również Konsultacjami Kadry Narodowej Juniorów Polskiego Związku Alpinizmu oraz kadr zagranicznych reprezentacji. Wyszkolił dwunastu członków Kadry Narodowej Juniorów, którzy regularnie stawali na podium Mistrzostw Polski Juniorów i Pucharu Polski Juniorów.

Wśród największych sukcesów moich podopiecznych, na uwagę na pewno zasługują Arlena Sznajder, która w tym roku w Lublinie zdobyła złoty medal Pucharu Polski Seniorów we wspinaczce na czas czy Jan Kroszka, zdobywca srebrnego medalu podczas zawodów Pucharu Europy Juniorów w Bolonii w tej samej konkurencji – wylicza Andrzej Kajdan.

Cel: Igrzyska Olimpijskie

Misją SKARPA SPEED TEAM jest szkolenie młodzieży w drodze do osiągnięcia najwyższego poziomu międzynarodowego.

Moim głównym celem jest wytrenowanie zawodnika, który zdobędzie medal na Igrzyskach Olimpijskich. Ze swojej strony gwarantuję szkolenie na wysokim poziomie, które w połączeniu z bardzo dobrą infrastrukturą obiektu stwarzają możliwość wejścia na bardzo wysoki, międzynarodowy poziom – podkreśla nowy trener SKARPY BYTOM.

Szkolenie dla każdego

SKARPA SPEED TEAM zaprasza młodzież od 12. roku życia. Intensywność i częstotliwość zajęć jest dostosowywana do indywidualnych predyspozycji zawodnika. Oferta jest skierowana do wszystkich młodych osób, bez względu na stopień zaawansowania.
Zapisy odbywają się telefonicznie pod numerem: 530 156 901.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon