Zepsuty telefon w Bytomiu – gdzie i jak naprawić smartfon?

Telefon stał się obecnie nieodłącznym towarzyszem człowieka, z którego codziennie korzystamy w różnych celach. Jest to zarazem dość delikatne i podatne na uszkodzenia urządzenie – choćby upadek z niewielkiej wysokości może doprowadzić do zniszczeń i awarii. Jak sobie z nimi poradzić? Zamiast od razu wyrzucać smartfon na śmietnik warto zorientować się w możliwości naprawy, a jeśli one istnieją, przywrócić go do sprawności. Gdzie i jak to zrobić w Bytomiu?

Zepsuty telefon w Bytomiu – gdzie i jak naprawić smartfon?

Telefon na gwarancji? Kierunek: autoryzowany serwis

Jeżeli Twój telefon znajduje się na gwarancji, nie masz wyjścia: musisz skorzystać z usług autoryzowanego serwisu bez względu na przyczynę uszkodzenia czy awarii. Pół biedy, gdy usterka zostaje przyjęta na gwarancję – tak się dzieje pod warunkiem, że telefon zepsuł się nie z winy użytkownika. Jeśli jednak uszkodzenia powstały na skutek nieuwagi czy nieprawidłowej eksploatacji przez właściciela, któremu urządzenie np. spadło z dużej wysokości, naprawa zostanie przeprowadzona odpłatnie. A to oznacza wysokie koszty, których wartość może osiągać nawet czterocyfrowe sumy, gdy mówimy o poważnych uszkodzeniach flagowych telefonów najdroższych producentów.

Zgodnie z umową gwarancyjną, naprawa jest niedozwolona na własny rachunek czy w nieautoryzowanym punkcie – jeżeli zostanie przeprowadzona w ten sposób, gwarancja straci ważność, a tego z pewnością nie chcesz. Dlatego szczególnie mocno dbaj o telefon w pierwszych latach, kiedy jeszcze obowiązuje umowa gwarancyjna. Jeśli posiadasz droższy smartfon, możesz rozważyć objęcie go ubezpieczeniem, a wówczas nawet uszkodzenia powstałe z Twojej winy zostaną naprawione w serwisie autoryzowanym bezpłatnie, tzn. w ramach płatności z polisy.

Kiedy do nieautoryzowanego serwisu

Bez żadnych konsekwencji do nieautoryzowanego serwisu możesz się udać po wygaśnięciu gwarancji. W Bytomiu działa wiele punktów, w których naprawia się telefony – przejrzyj oferty i opinie na ich temat i wybierz odpowiednią firmę. Pamiętaj jednak, że niektóre uszkodzenia bywają na tyle poważne, że ich naprawa okazuje się albo niemożliwa, albo finansowo nieopłacalna. Niekiedy serwis kosztuje tyle, że lepszą decyzją jest kupno zupełnie nowego smartfona, którego zresztą można nabyć m.in. właśnie w takim nieautoryzowanym punkcie. Z reguły w jego ofercie znajdują się też inne urządzenia elektroniczne, np. nowoczesne zegarki dla pań – dowiedz się, na jaki smartwatch dla kobiet się zdecydować.

Naprawa przez Internet

Nie trzeba się ograniczać do punktów usługowych działających w Bytomiu, Zabrzu, Katowicach czy Gliwicach – mnóstwo zarówno firm, jak i osób indywidualnych ogłasza się w internecie, proponując naprawę telefonów. Czy warto skorzystać z takich ofert? Z pewnością mogą być atrakcyjne cenowo, jednak co z jakością świadczonych usług? Niestety, nie da się wykluczyć, że jest wątpliwa, dlatego współpracę z osobami i przedsiębiorstwami znalezionymi w internecie polecamy tylko wówczas, gdy ma się pewność co do ich rzetelności, profesjonalizmu i wiarygodności.

Próba samodzielnej naprawy

I ostatnia możliwość – naprawa we własnym zakresie. Jeżeli usterki są typowe i nie wymagają zaawansowanych czynności, a Ty masz dryg do prac manualnych i elektronicznych, być może sprostasz wyzwaniu. Odradzamy jednak podejmowanie takich prób osobom niedoświadczonym i właścicielom drogich telefonów, bo istnieje ryzyko nie naprawy, a pogłębienia problemów lub spowodowania kolejnych. A wtedy nie pozostanie nic innego jak tylko znalezienie nowego smartfona, np. na stronie https://komorkomat.pl/.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon

czytaj więcej:

6 wybitnych jazzmanow czyli marek napiorkowski sextet w bielsku bialej

6 wybitnych jazzmanów, czyli Marek Napiórkowski SEXTET

Agora Bytom Event Bing

Spotkaj się z królikiem Bingiem w Agorze Bytom

20231018183123 download

Jaki laptop za bon dla nauczyciela?

Idzie nowe. Wdrażanie systemu Transport GZM 

Idzie nowe. Wdrażanie systemu Transport GZM 

BPK przypomina: toaleta to nie śmietnik

BPK przypomina: toaleta to nie śmietnik

Krzysztof Wielicki gościem Pawła Kobylińskiego

Krzysztof Wielicki gościem Pawła Kobylińskiego

Winter check Renault PL

Przygotuj swoje auto na sezon jesienno-zimowy