Zmarł Władysław Kłoczko, legenda Polonii Bytom. ,,Do zobaczenia Przyjacielu". Zmarłego żegnają współpracownicy i kibice klubu

W poniedziałek 12 lutego 2024 r. w wieku 97 lat zmarł Władysław Kłoczko, legendarny trener i działacz Polonii Bytom.

Miasto Bytom
Władysław Kłoczko

Zmarł Władysław Kłoczko

O śmierci Władysława Kłoczko poinformował w mediach społecznościowych klub Polonii Bytom, z którym był związany od połowy lat 50-tych. - Nie tak chcieliśmy rozpocząć tydzień przed powrotem Polonii do ligowych zmagań - czytamy na stronie klubu.

Władysław Kłoczko był wieloletnim trenerem i działaczem Polonii Bytom, pierwszym kierownikiem hokejowej drużyny bytomian. Przez 40 lat pełnił funkcję trenera trampkarzy w sekcji piłkarskiej niebiesko–czerwonych. Jako ,,łowca talentów" odkrył na ulicach, placach i podwórkach miasta wielu późniejszych ligowców.

- To były czasy, kiedy nie było szkółek piłkarskich, a nawet zwykłych boisk, tylko klepiska na placach przed familokami. To właśnie tam pan Władysław chodził obserwować grających chłopaków i zapraszał ich na treningi. Był bardzo lubiany i cieszył się dużym autorytetem - wspominają Władysława Kłoczko jego współpracownicy i wychowankowie.

W uznaniu zasług dla piłki nożnej, Władysław Kłoczko został uhonorowany m.in. medalem 100-lecia Śląskiego Związku Piłki Nożnej i przyznawanym przez PZPN Brązowym Medalem za Wybitne Osiągnięcia w Rozwoju Piłki Nożnej.

- Rodzinie oraz bliskim Ś.P. Władysława Kłoczko składamy najszczersze kondolencje. O uroczystościach pogrzebowych poinformujemy w osobnym komunikacie. Nie mówimy żegnaj. Mówimy do zobaczenia, Przyjacielu - dodaje zespół Polonii Bytom.
Gwiazdy Kidawa Blonski urodziny

Może Cię zainteresować:

Dziś urodziny śląskiego reżysera Jana Kidawy-Błońskiego. To on dał nam „Skazanego na bluesa”, „Pamiętnik znaleziony w garbie” czy „Gwiazdy”

Autor: Katarzyna Pachelska

12/02/2024

Nagrody dla ludzi sportu z Chorzowa

Może Cię zainteresować:

W Chorzowie wręczono nagrody dla ludzi sportu za 2023 r.

Autor: Maciej Poloczek

12/02/2024

Ruch Chorzów Legia Warszawa

Może Cię zainteresować:

„Zabrakło niewiele, a zespół wykazał się charakterem”. Trener Ruchu Chorzów po meczu z Legią Warszawa

Autor: Redakcja

10/02/2024

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon