Zmarły dwie bytomianki zakażone koronawirusem

Rośnie liczba chorych i zmarłych z powodu koronawirusa siejącego spustoszenie w całej Polsce. Dziś rano podano, że zmarły dwie bytomianki.

Do tej pory o liczbie zakażonych i zmarłych z powodu COVID-19 informowała Alina Kucharzewska, rzeczniczka prasowa wojewody śląskiego, podając szczegółowe dane o wieku i stanie zdrowia pacjentów. Sytuacja zmieniła się w czwartek, 2 kwietnia. Od tej pory dane statystyczne publikuje wyłącznie ministerstwo zdrowia oraz Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna.

Okazuje się jednak, że informacje te rozbieżne. Jak podała WSSE, w późnych godzinach wieczornych 2.04.2020 r. odnotowano kolejny zgon w woj. śląskim. W szpitalu w Tychach zmarła kobieta w wieku 80 lat. Z kolei ministerstwo zdrowia poinformowało dziś rano, że spośród 203 nowych przypadków zakażenia COVID-19 w Polsce, mamy aż 125 osób z województwa śląskiego. Zaznaczono też, że zmarła 80-letnia kobieta ze szpitala w Bytomiu.

Komunikat w tej sprawie wydał też bytomski magistrat, prostując, iż w szpitalach w Tychach i Raciborzu zmarły dwie bytomianki, u których potwierdzono zakażenie koronawirusem. Do sprawy odniósł się także prezydent Bytomia. - Dziś dotarły do nas kolejne smutne wieści... Wczoraj wieczorem i dziś rano w szpitalach w Tychach i Raciborzu zmarły dwie bytomianki chore na koronawirusa. Chciałem złożyć bliskim wyrazy współczucia – napisał na swoim facebookowym profilu prezydent Mariusz Wołosz.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Uchodźcy z Ukrainy w Bytomiu

Bytom gości uchodźców. Przyjechało ponad 50 Ukraińców

Potrącenie na przejściu dla pieszych

Potrącenie kobiety na przejściu dla pieszych

Przywrócono połączenie Bytom-Gliwice

Ponad 4500 pasażerów połączenia kolejowego Bytom-Gliwice

Mapa S11

S11 polepszy komunikację Bytomia z miastami ościennymi

Projekt bez tytułu 6

Zmienia się właściciel elektrociepłowni Szombierki

Aula Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej przed i po remoncie

Najpiękniejsza sala koncertowa Bytomia po renowacji

Bytom. Urząd Miejski

Bytom drugi od końca w Rankingu Gmin Województwa Śląskiego