Zmarły dwie bytomianki zakażone koronawirusem

Rośnie liczba chorych i zmarłych z powodu koronawirusa siejącego spustoszenie w całej Polsce. Dziś rano podano, że zmarły dwie bytomianki.

Do tej pory o liczbie zakażonych i zmarłych z powodu COVID-19 informowała Alina Kucharzewska, rzeczniczka prasowa wojewody śląskiego, podając szczegółowe dane o wieku i stanie zdrowia pacjentów. Sytuacja zmieniła się w czwartek, 2 kwietnia. Od tej pory dane statystyczne publikuje wyłącznie ministerstwo zdrowia oraz Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna.

Okazuje się jednak, że informacje te rozbieżne. Jak podała WSSE, w późnych godzinach wieczornych 2.04.2020 r. odnotowano kolejny zgon w woj. śląskim. W szpitalu w Tychach zmarła kobieta w wieku 80 lat. Z kolei ministerstwo zdrowia poinformowało dziś rano, że spośród 203 nowych przypadków zakażenia COVID-19 w Polsce, mamy aż 125 osób z województwa śląskiego. Zaznaczono też, że zmarła 80-letnia kobieta ze szpitala w Bytomiu.

Komunikat w tej sprawie wydał też bytomski magistrat, prostując, iż w szpitalach w Tychach i Raciborzu zmarły dwie bytomianki, u których potwierdzono zakażenie koronawirusem. Do sprawy odniósł się także prezydent Bytomia. - Dziś dotarły do nas kolejne smutne wieści... Wczoraj wieczorem i dziś rano w szpitalach w Tychach i Raciborzu zmarły dwie bytomianki chore na koronawirusa. Chciałem złożyć bliskim wyrazy współczucia – napisał na swoim facebookowym profilu prezydent Mariusz Wołosz.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Bytom pomoc dla Ukrainy

Bytomianie pomagają Ukraińcom

Pojemnik na odpady Bytom

Ponad milion kary dla Bytomia za słabą segregację odpadów

Oczyszczalnia bobrek

Oczyszczalnia do likwidacji. Zastąpi ją przepompownia

EC Szombierki

101. urodziny EC Szombierki. Licytacja czy wywłaszczenie?

Kontrola obowiązku noszenia maseczek w Katowicach

Bytomianin dziękuje policjantom i strażnikom miejskim

Gmach ŚUM w Bytomiu oficjalnie oddano do użytku

Remont gmachu ŚUM przy ul. Piekarskiej oficjalnie zakończony

Byt akukuotwarcie11

Świetne miejsce dla rodzin z dziećmi rzut...