Zmienia się właściciel elektrociepłowni Szombierki. Halina Bieda: "jeżeli jest szansa, to trzeba z niej skorzystać"

Halina Bieda, była wiceprezydent Bytomia była gościem programu "Rozmowa Dnia" w Radiu Piekary. Marcin Zasada prowadzący audycji poruszył kwestię zmiany właściciela elektrociepłowni "Szombierki". Co w tej kwestii powiedziała Halina Bieda?

fot. FB Halina Bieda
Projekt bez tytułu 6

Marcin Zasada w rozmowie z Haliną Biedą poruszył kwestię zmiany właściciela elektrociepłowni Szombierki. Senator odpowiedziała, że jeżeli firma nie jest tzw. "Kogucikiem" to jest to szansa rozwoju.

- Zgadzam się absolutnie z prezydentem Bytomia, że dopóki nie będziemy mówić o jakiś konkretach, to żyjemy tą nadzieją. Weryfikuje to natomiast życie - wyjaśnia Bieda.

Grupa Arche z należytym doświadczeniem

Jak wyjaśnia prowadzący programu grupa Arche ma już na swoim koncie przeprowadzą rewitalizację, lecz na mniejszą skalę np. hotel i uczelnię wyższą.

- Uważam, że wszystko co może uratować EC Szombierki to jest na pewno lepsze, niż to co się dzieje teraz. Elektrociepłownia z roku na rok niszczeje. Wiem też, że wiele rzeczy z niej zostało wywiezionych i wyniesionych i są to bezpowrotne straty - komentuje.

Senator dodaje, że ważniejsze od tego, jaką funkcję przejmie EC Szombierki jest jego funkcjonowanie. Bieda wyjaśnia, że w wielu miastach zabytki industrialne przekształcane są na obiekty kulturalne. Była wiceprezydent wymienia sale koncertowe, konferencyjne, restauracje czy centrum handlowe.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon