Znamy datę Święta Bytomia! Kto zagra?

Jak zwykle doroczne święto miasta odbędzie się w czerwcu. Na scenie zaprezentują się gwiazdy wybrane przez samych bytomian oraz laureaci przeglądu Bytom Live Music.

UM Bytom
Publiczność Dni Bytomia 2022

O dacie imprezy poinformował dziś prezydent Mariusz Wołosz. Tegoroczne świętowanie odbędzie się tuż po zakończeniu roku szkolnego i równocześnie rozpocznie wakacje. Wzorem poprzednich lat estrada zostanie zbudowana na placu Sobieskiego, przed gmachami Miejskiej Biblioteki Publicznej i Muzeum Górnośląskiego.

Kto wystąpi na scenie? W przeprowadzonym plebiscycie internauci jednoznacznie wskazali Agnieszkę Chylińską i to ona właśnie będzie gwiazdą wieczoru. Oprócz niej przed bytomską publicznością zaprezentuje się zespół Lemon, Pokahontaz i Majka Jeżowska. Grono lokalnych artystów będzie reprezentować zespół Audiogram, który jest jednym z laureatów Przeglądu Zespołów Muzycznych Bytom Live Music 2023.

W tym roku Święto Bytomia potrwa tylko jeden dzień. Impreza na placu Sobieskiego odbędzie się w pierwszą wakacyjną sobotę, 24 czerwca.

- Ze względu na to, że musimy oszczędzać, świętować będziemy przez jeden dzień, ale koncert będzie zdecydowanie dłuższy - powiedział prezydent Mariusz Wołosz. - Dziękuję wszystkim sponsorom, którzy w tym roku również wsparli nas przy organizacji tej imprezy - dodał.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Byt noc swietojanska bytom 2017

Będą DNI BYTOMIA 2018. Znamy datę!

Dni Bytomia 2022

Kto powinien zagrać na Dniach Bytomia?

Byt dni bytomia 2015

Dni Bytomia 2015 już w ten weekend!

Bytomski5 wystdnibyt

Dni Bytomia x3

Bytomski2 dni bytomia 2008

Mamy program Dni Bytomia!

Bytomski2 koncerty

Czerwiec miesiącem koncertów

Bytomski2 1345381742

Przyjechały z Afryki na Dni Bytomia