Znów poślizgamy się w parku Kachla. Dziś zostanie otwarte lodowisko plenerowe

Z tej atrakcji można skorzystać tylko przez kilka miesięcy w roku, dlatego też wielu bytomian od dawna wyczekiwało tego dnia. Dziś w samo południe zostanie otwarte lodowisko plenerowe obok basenu odkrytego w Parku Kachla.

Lodowisko w parku wieczorem

Bytomskie lodowisko pod chmurką należy do jednych z największych w okolicy. Z tego względu w sezonie cieszy się sporą popularnością, a lokalizacja w zabytkowym Parku Kachla dodaje mu uroku. Jak poinformował Ośrodek Sportu i Rekreacji, jeśli warunki atmosferyczne pozwolą, to w tę niedzielę, 5 grudnia o 12:00 ślizgawka zostanie udostępniona miłośnikom jazdy na łyżwach.

Lodowisko ma być czynne przez cały tydzień. Od poniedziałku do piątku będzie można się ślizgać od 16:00 do 20:45, natomiast w weekendy już od 9:00 aż do 20:45 z przerwą techniczną pomiędzy 14:45 do 16:00. Bilet na 45 minut ślizgania kosztuje 5 zł, zaś wypożyczenie łyżew 6 zł, ostrzenie 7 zł, a szatnia 1 zł.

Warto podkreślić, że w tygodniu roboczym od 8:00 do 14:45 ze ślizgawki plenerowej mogą korzystać zorganizowane grupy dzieci i młodzieży za okazaniem ważnej legitymacji szkolnej po wcześniejszym ustaleniu z Wydziałem Edukacji Urzędu Miejskiego w Bytomiu.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon