Hokeistki Polonii Bytom w finale play-off. Unia Oświęcim nie była w stanie ich zatrzymać

Unia Oświęcim robiła, co mogła, ale to było za mało, aby zatrzymać mistrzynie Polski. Polonia Bytom w dwumeczu nastrzelała rywalkom aż szesnaście bramek i za chwilę rozegra pierwszy mecz o złoto.

Fot. bytomski-hokej.pl/Krzysztof Kadis
Hokej polonia bytom kobiety

Faza play-off w Polskiej Lidze Hokeja Kobiet zaczęła się już na początku lutego, ale hokeistki Polonii Bytom znacznie później weszły do gry. Mistrzostwo w sezonie zasadniczym sprawiło, że podopieczne Dariusza Jędrzejczyka otrzymały wolny los w ćwierćfinale. Potem okazało się, że w następnej fazie zmierzą się z Unią Oświęcim.

Zwycięstwo niebiesko-czerwonych można było obstawiać w ciemno. Nie było jedynie wiadomo, ile bramek bytomianki zaaplikują swoim rywalkom. Pierwszy mecz to wszystko potwierdził, bo zawodniczki Polonii na wyjeździe wygrały aż 9:1.

Świetne zawody rozegrały liderki zespołu, czyli Karolina Późniewska i Wiktoria Dziwok, które skompletowały po hat-tricku. Po jednym trafieniu dołożyły Aneta Krzemień, Vanessa Patla oraz Patrycja Sfora.

Rewanż był tylko formalnością i być może to uśpiło mistrzynie Polski. Po dwóch tercjach było tylko 2:1 dla Polonii. Dopiero w ostatniej części meczu bytomianki wrzuciły wyższy bieg, dzięki czemu ostatecznie zwyciężyły 7:1. Znowu Późniewska trzy razy umieściła krążek w bramce. Dodatkowo na listę strzelczyń wpisały się Klaudia Chrapek, Ida Talanda, Lena Zięba i Patrycja Sfora.

Teraz czeka nas wielki finał, w którym Polonia klasycznie stoczy bój ze Stoczniowcem Gdańsk. Pierwszy mecz odbędzie się w sobotę 4 marca w Gdańsku. Warto mieć na uwadze, że w sezonie zasadniczym rywalizacja była bardzo zacięta. Bytomianki wygrały pierwszy mecz 3:0, a w rewanżu to gdańszczanki zwyciężyły 4:2.

To będzie szósty z rzędu finał PLHK (dodatkowo dwa razy tytuł przyznano bez meczu finałowego), w którym zagrają Polonia i Stoczniowiec. Na razie wszystkie wygrały hokeistki z Bytomia. Nasz zespół zdobył jedenaście mistrzostw Polski.

Hokeistki Polonii Bytom mistrzyniami Polski 2022

Może Cię zainteresować:

Uzależnione od złota. Hokeistki wciąż rządzą w Polsce!

Autor: Robert Czykiel

21/03/2022

305513911 760078461997890 5930264142996198387 n

Może Cię zainteresować:

Hokeistki wróciły na lód. Mocny początek mistrzyń Polski

Autor: Robert Czykiel

28/09/2022

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon