Zróbmy podopiecznym Domu Dziecka piękną Komunię

Przystąpienie do Komunii Świętej to ważne wydarzenie dla najmłodszych wiernych. Z tej okazji dla wielu dzieci organizuje się huczne imprezy i kupuje drogie prezenty. Niestety nie w każdym przypadku w taki sposób świętuje się przyjęcie Eucharystii.

Google Maps
Dom dziecka nr1

Od lat opieka nad młodymi bytomianami jest stopniowo przekazywana mniejszym placówkom opiekuńczo-wychowawczym, gdzie mieszka mniejsza liczba wychowanków, dzięki czemu panuje w nich atmosfera bardziej zbliżona do domowych warunków. Dziś w mieście pozostał tylko jeden większy dom dziecka - w Miechowicach. Mieszka w nim dziesięcioro dzieci, które w tym roku przystąpią do pierwszej komunii.

Placówka w miarę swoich możliwości stara się jak najlepiej zorganizować swoim wychowankom to święto, dlatego m.in. poproszono jedną z bytomskich kwiaciarni o przygotowanie wianków komunijnych. Załoga zakładu dobrze zna to miejsce, ponieważ wcześniej prowadziła warsztaty florystyczne z podopiecznymi i ich opiekunami. Florystki wpadły na pomysł, by zrobić dla dzieci coś więcej, niż tylko wianki.

Na internetowej platformie Zrzutka.pl uruchomiły zbiórkę pieniędzy dla wychowanków Domu Dziecka nr 1, którzy w tym roku będą przyjmować sakrament, by ten dzień był dla nich jeszcze weselszy. Początkowo liczyły, że uda zebrać się 500 złotych, co udało się osiągnąć już pierwszej doby od rozpoczęcia zrzutki. Na prośbę darczyńców stopniowo zwiększano cel. Obecnie wynosi on 7000 zł, lecz na ten moment uzbierano już 5442 zł!

- Niezależnie od tego, jaka jest nasza wiara czy też jakie mamy do niej podejście, wszyscy wiemy, że dzień I Komunii Świętej to dzień, w którym dziecko przystępujące do sakramentu chce czuć się wyjątkowo. Każde dziecko zasługuje na to, by móc cieszyć się dzieciństwem jednak nie każde z nich ma kogoś, kto tą radość mu zapewni. Dlatego też, z tego miejsca prosimy Was o pomoc. Każda złotówka, pomoże nam wywołać uśmiech na twarzy któregoś malucha - napisała na stronie zbiórki Sandra Przepióra, jej organizatorka.

Zbierane są nie tylko pieniądze, ale wszystko, co może uszczęśliwić dzieci w dniu Komunii. Darczyńcy zadeklarowali już m.in. torty, ozdoby z balonów, sesję fotograficzną, zaproszenia do restauracji, kartki, słodycze, prezenty i dekorację na stoły.

- Uzbierana kwota nie mieści nam się w głowie, ale każda uzbierana złotówka będzie wydana na prezenty dla dzieci - napisała na Facebooku Sandra Przepióra.

Aby pomóc w organizacji Pierwszej Komunii Świętej dla podopiecznych Domu Dziecka nr 1 można kontaktować się z Kwiaciarnią U Mirki przy ul. Smolenia 30 lub placu Grunwaldzkim 10.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon