Zwężenie na ul. Strzelców Bytomskich. Rozpoczyna się przebudowa wiaduktu kolejowego

Wkrótce rozpocznie się przebudowa wiaduktów kolejowych nad ul. Dąbrowa Miejska i Strzelców Bytomskich. Kierowcy oraz piesi muszą liczyć się z utrudnieniami.

Przebudowa linii kolejowej numer 131 na odcinku Chorzów-Batory - Nakło Śląskie to gigantyczna inwestycja. Wystarczy wspomnieć, że jej koszt szacuje się na 1,2 miliarda złotych.

Od 30 stycznia planowane są prace związane z przebudową wiaduktów kolejowych nad ul. Dąbrowa Miejska i Strzelców Bytomskich w Bytomiu. Z tego powodu kierowcy oraz piesi muszą liczyć się z utrudnieniami.

- Przed wiaduktem kolejowym nad ul. Strzelców Bytomskich zawężony zostanie prawy pas w kierunku Tarnowskich Gór, a kierowcy będą mogli poruszać się jedynie lewym pasem. Z kolei piesi będą mogli poruszać się wydzielonym na jezdni korytarzem ruchu - informuje biuro prasowe Urzędu Miejskiego w Bytomiu.

Natomiast w rejonie wiaduktu kolejowego nad ul. Dąbrowa Miejska zwężona zostanie jezdnia w kierunku ronda Solidarności.

- Apelujemy do kierowców i pieszych o zachowanie ostrożności i stosowanie się do zmian w organizacji ruchu - podkreśla magistrat.

Przypomnijmy, że w najbliższy weekend zamknięty będzie przejazd pod wiaduktem w rejonie Zamłynia, którego rozbiórka jest prowadzona w ramach tej samej inwestycji. Droga zostanie zamknięta w piątek (27 stycznia) o godz. 18.00 i ponownie otwarta w poniedziałek (30 stycznia) o godz. 4.00.

Rozbiórka wiaduktu w Bytomiu

Może Cię zainteresować:

Znika wiadukt kolejowy w rejonie Zamłynia. W weekend przejazd pod nim będzie niemożliwy

Autor: Redakcja

23/01/2023

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon