Zwierzęta pogryzione, z pasożytami z bytomskiego sklepu zoologicznego trafiły do Towarzystwa Opieki na Zwierzętami

W jednym ze sklepów zoologicznych w Bytomiu zwierzęta nie miały zapewnionych właściwych warunków do życia. Sprawa dotyczy papug, królików, ale również węży i jeży.

FB/Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami w Radzionkowie
Zwierzęta z bytomskiego sklepu zoologicznego

Po przeprowadzonej kontroli przez policjantów i Powiatowego Inspektoratu Weterynarii w jednym z bytomskich sklepów zoologicznych potwierdziły nieprawidłowości przy hodowli zwierząt.

Zwierzęta trafiły w dobre ręce

W złych warunkach znalazły się świnki, króliki, chomiki, myszy, węże, jeże, papugi, gekony oraz agamy. Zaniedbano codzienną opiekę i pielęgnację zwierząt. Śledczy zajmujący się przestępczością gospodarczą z bytomskiej komendy prowadzą teraz postępowanie dotyczące niezapewnienia należytej opieki zwierzętom.

Wszystkie zwierzęta z tego sklepu trafiły pod opiekę Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami w Radzionkowie. Wiele z nich w ciężkim stanie - chore, słabe, pogryzione z pasożytami.

Zwierzęta chore. Agama w bardzo ciężkim stanie walczy o życie. Gekony bardzo słabe. Świnki ciężarne, młode, stare. Chore z pasożytami na skórze. Pogryzione przez inne świnki. Myszki z guzami wielkości głowy. Jeże otyłe, prze złą dietę - informowało Towarzystwo Opieki nad zwierzętami.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon