Zwróciła im uwagę, żeby posprzątali po sobie. 19-latkowie pobili ją na ulicy

Kobieta zwróciła uwagę dwóm nastolatkom, żeby posprzątali po sobie śmieci, które wyrzucili na ulicę w Bytomiu. Ci pobili ją.

Jeden z zatrzymanych 19-latków

W sobotę 21 sierpnia 2021 roku kilka minut po godzinie 14.00 policjanci z Komisariatu Policji I w Bytomiu pojechali na ulicę Racławicką w dzielnicy Karb, gdzie miało dojść do pobicia kobiety.

Na miejscu zastali 41-letnią mieszkankę Bytomia. Kobieta powiedziała, że zwróciła uwagę grupie młodych mężczyzn, którzy stali przy ulicy, żeby posprzątali po sobie śmieci, które wyrzucili na chodnik.

Dwóch z nich podeszło do niej i zaczęło okładać ją pięściami, po czym uciekło do pobliskiej klatki schodowej. Na miejsce przyjechała załoga pogotowia, która udzieliła pomocy medycznej 41-latce.

Mundurowi zatrzymali napastników. 19-latkowie byli pod wpływem alkoholu. Jeden z nich wcześniej groził innej kobiecie, która również zwracała uwagę za ich niestosowne zachowanie. Teraz 19-latkowie spędzą najbliższe 3 miesiące w areszcie, sąd zgodził się na tymczasowe aresztowanie sprawców. Grożą im nawet 3 lata w więzieniu.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon